Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Aleksander, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo 1.8L pojemności i 75KM pali ok 10-20% więcej niż poprzednie lżejsze 0.9L i 41KM
Karoseria : Powoli widać bąbelki korozji (drobne i niegroźne raczej kosmetyczne sprawy)
Dobre autko, brakuje lepszej dynamiki szcególnie jak obciąża go klima, ale można jechać na benzynie 91 oktanowej - szkoda ze u nas nie ma takiej. Teraz w tej cenie kupił bym diesla ale na tamte czasy nie było mnie na niego stać.
Silnik elastyczny dopasowany do wielkości autka, jeżeli ktoś lubi sprinty spod świateł lub kręcenie obrotów na maxa - to nie wersja dla niego, przebieg ponad 220 tys - wg. mechanika i książki serwisowej tylko wymieniany napęd rorządu i olej ... od wymiany do wymiany nie bierze nic - miałem jedną awarię - padł czujnik ciśnienia oleju (16 PLN). Spala 5.5-7L trasa 9-11L miasto.
Skrzynia pracuje dobrze przydałby się szósty bieg, piątka trochę krótka ... aczkolwiek 50KM/h na 5 biegu da sie pojechać, tylko nie wiem po co, w miescia uzywam tylko 1-4 bieg.
Dobrze się trzyma, opony 185/14 R14 najlepsze do tego modelu, na nierównościach mógłby być bardziej miękki, ale przez to lepiej się spisuje na zakrętach. Przy ostrych zakrętach czuć nadsterowność (w zimie zaobserwowałem podsterowność ... dziwne ale oże to wina opon.
Tylny słupek (mam wersję 3D) bez komentarza, ciężko zaparkować szczególnie tyłem.
Wszystko na swoim miejscu, brakuje tylnych dzwi, ale głównie jeżdżę sam więc to mały problem. Składane same oparcie foteli - jeżeli ktoś próbował umieścić dziecko w fotelik z tyłu wie o czym piszę. Bagażnik ma za wąski otwór załadunkowy - ciężko upchać wózek spacerowy w mniejszym cinquecento lepiej to wychodziło.
Przewiew poprawny Klima ułatwia odparowanie szyb, denerwuje mnie to że nie można uruchomić wszystkich nawiewów na raz.... w \"cinquecento\" się dało :) Podgrzewane fotele w zimie super sprawa ciepło zanim nagrzeje się silnik , w lecie czuć działanie klimy po kilkunastu sekundach:)
Dla mnie wystarcza, za mną mało miejsca (mam 185cm wzrostu) sam się za sobą bym nie zmieścił, za wąski bagażnik, ale pakowny (wchodzi wózek inwalidzki)
W autku jest cicho - hałasuje dmuchawa nawiewu - na 4 stopniu prędkości nie da sie prawie rozmawiać :(
Pali tyle co napisali w książce, czyli OK jeżeli jeżdżę w miecie na bardzo krótkich odcinkach (5-6Km) światła, korki , teraz zima odśnieżanie, latem klima to można uzyskać 12L/100 Km (Mój rekord) ale normalnie nie przekracza 10L/100 Ceny napraw śmiesznie niskie. cześci też - jedynie regeneracja belki tylnego zawieszenia kosztuje (wiem bo robiłem)- ale podobno ma wytrzymać lata.
Auto nie taci duzo na wartości, solidnie wykonane ważne jest udokumentowane pochodzenie, wtedy naprawdę będzie bezawaryjne.
Zepsuł się czujnik cisnienia oleju , zatarła sie linka sprzegła (pomogło WD40) oraz zapiekły się cylinderki z tyłu w hamulcach...
Regeneracja tylnej belki zawieszenia. i tyle. (auto ma ponad 220tys przebiegu)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

7,2