Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Mariusz, 7 lat temu
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
W stosunki do tego co mamy za te pieniądze to samochód jest świetny,idealny na pierwszy samochód i jako baza do fajnego tuningu,ale podkreślam fajnego ,bo agrotunerzy wystarczająco zepsuli wizerunek tego samochodu,po za tym jest tani w utrzymaniu i zadbany jest bezawaryjny i bezpieczny i lubi jak się go trochę przepala od czasu do czasu.
Generalnie jest bardzo wytrzymały,prosta konstrukcja, i fajny do lekkich modyfikacji a zadbane motory potrafią znieść masę kilometrów bez jakichkolwiek usterek.
Tutaj może być powód do dyskusji bo i ile wcześniej nikt nie katował auta na 2-ce z zaciągniętym ręcznym to skrzynia ma bardzo ładne przełożenia i bardzo dobrze "wyważone" 1,2 krótkie 3,4.5 dłuższe i w parze z nie spalonym sprzęgłem to samochód ma świetne przełożenie mocy na drogę.
Drogi trzyma się tak jak rumun zasiłku,a tak serio to fabryczny układ zawieszenia jest jak dla mnie zbyt miękki ale to da się znieść pod warunkiem że włożymy seryjne z GTI , no chyba że ma to być mały gokart to można sportowe i wtedy jak dla mnie jest idealnie
jest bardzo dobra zwłaszcza że przednia szyba jest duża lusterka są wstanie pokazać bardzo dużo, tylko czasami słupek z przodu troszeczkę zasłania akurat ten fragment skrzyżowania który jest dla nas najbardziej cenny .propnuję trzymać się bardziej lewej strony jezdni.
Niestety Golfy mają przykrą mentalność a właściwie ich poprzedni właściele że nie wymieniają filtrów kabinowych i te auta po kupieniu często śmierdzą po zdjęciu z lusterka Wunder Bauma, ale da się przeżyć,lecz jeśli się już filtr wymieni i trochę przedmucha nawiew to jest jak najbardziej w porządku co do ogrzewania to powiem tyle że jest bardzo dobre.
no tutaj to co do wersji 3d to można by się zastanowić,jednak jeśli ktoś wybiera 3D to raczej dla siebie a nie dla rodziny a patrząc pod względem auta z którego korzysta raz na jakiś czas 3 os to miejsca jest bardzo dużo.
Było dobre.ponieważ zastąpiłem je nowym ze względu na nowe Car Audio. Tylko małym mankamentem jest odklejanie się materiału wykończeniowego do podsufitki ale tylko w zaniedbanych wersjach a po za tym wydaje mi się że jak na samochód w tej klasie i z takim upływem lat nadal ma świetne wyciszenie, co nawet mogę powiedzieć że auta z wyższych półek nie są tak wyciszone.
W przypadku seryjnej wersji samochodu jest to ekonomiczne auto mimo pojemności 1.8. co do mojego silnika to został "lekko" zmodyfikowany o pali bardzo dużo.
No co jak co ale jeśli znajdziemy ładny egzemplarz którego nie dostali w swoje ręce "Janusze" oraz agrotunerzy to samochód służy bardzo długi czas.
Praktycznie nie występują, co w 20-stu kilku letnim samochodzie jest absolutną rzadkością.czasem szwankuję elektryka ale jak się ją dobrze zrobi to bardzo długo posłuży.
No tutaj to nie mogę w ogóle narzekać bo ten samochód z tym silnikiem naprawdę jest bez awaryjny no po za paroma sytuacjami ale ale i tak jest powiedziałbym "pancerny"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

9,5