Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

tomek3820, 7 lat temu
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Golf III Hatchback 1.8 75KM 55kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Miałem zmienić na coś innego ale jak do niego wsiadam to czuję się jak w domu hehe Jeździłem wieloma autami ale jakoś w tym jest mi najlepiej... zadbany Golf to bezproblemowe użytkowanie. Kto dba ten ma
Duże spalanie, mało dynamiki ale niezawodny nie biorący oleju itp Ponoć dobry do LPG ale nie potwierdzę ani nie zaprzeczę bo nie posiadam
Sporadyczne problemy z jedynką a tak to super
Dość słabo trzyma się drogi Opony 185/60r14 i czasem na zakrętach naprawdę czuję że wylecę z drogi. Ale wystarczy odrobinkę zwolnić i jest OK.
Duży plus. Widać wszystko i od tyłu i z boku. Lusterka (prawie) niepotrzebne :-)
Zima -5 st Wsiadam odpalam czekam z 3minuty w międzyczasie drapiąc zamarznięte szyby i już ciepełko. W porównaniu do Peugeota 306 czy Nissana primiery po prostu genialne. I nic się nie psuje a latam autem już 5 lat
Przednie fotele regulowane w dobrym zakresie każdy wlezie. Tył średnio czasem się ktoś skarżył ale to jak jechały tam z 4 osoby i musiały siedzieć na sobie
Do 90km/h ok. Potem średnio. Np Clio z tych samych roczników wypada o niebo lepiej
Części tanie. Spalanie duże. A z najpoważniejszych uszkodzeń to chłodnica (po 18 latach powiedziała dość...). A tak to pierdoły w sumie najdroższe co kupiłem do niego to opony (nowe)
Troszkę ich było ALE kupiłem egzemplarz z Niemiec gdzie poprzedni właściciel od 2007 miał w d...e ten samochodzik i na mnie spadło wiele usterek ale se poradziłem w końcu Polak potrafi :-)
Poważne usterki: chłodnica ciekła (18 lat, oryginał VW), skrzynia biegów (zajeżdżona w Niemczech przez poprzedniego właściciela, dało się jeździć ale wolałem dać te 300zł i wymienić) i rozrusznik (bendix). Jeżeli ktoś dzisiaj będzie chciał to kupić polecam DOKŁADNE przeskanowanie książki serwisowej.ja kupiłem swojego w 2012 a z przebiegiem 150021a w 207 miał 149740 byłem za głupi żeby to dostrzec i byłem sam a;le włożyłem może z 1500 i od 3 lat żadnej awarii :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 75KM 55kW [l/100km]

11,0