Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Jędrek GG 903522, 17 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Jest dobrze stąd wszystkie moje oceny na 4, auto wsam raz dla mnie. Nie potrzebuję więcej koni pod maską, "bo wtedy koniki chcą więcej wypić".
Jak do tej pory ok. ... tylko 1 raz ostatniej zimy zamarzła mi odma..no i olej wyleciał przez bagnet - na szczęści w chwili wjazdu do garażu. Mam obawy co tej ułomności - akurat tego silnika 1,4.Poza tym jest ok.
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jak na "POLSKI DROGI" trzyma się dobrze.
Nie mam z tym problemów.
Wszystko na swoim miejscu.
W pełni satysfakcjonująca.
Ekspolatyję go zazwyczaj w dwie osoby, więc całkowicie mi wystarcza.
Jest cicho jeśli chodzi o pracę silnika, szum powietrza, jednak przy tym przebiegu na naszych drogach "słychać już trochę plastkiki".
W miarę ekonomiczny, zużycie paliwa średnio w 2005 roku ( za cały rok) 6,5 litra na 100km. Nie dokonuję już przeglądów w ASO. Ostatnio wymieniłem rozrząd, ale nie w ASO VW lecz w ASO Seata. Jako firma w grupie VW wykonuje tą usługą na takich samych prawach.ale tu cenna uwaga zamiast 1200-1600 zł. zapłaciłem 790,-zł.
Może troszeczkę to auto za drogo kosztuje, ale mi się ono podoba i jak narazie wystracza mi na nie i jego eksploatację. Chętnie podyskutuję o tym "typie" na GG z innymi posiadaczami.
Na razie nic.
Jeżdżę tym autem od maja 2005roku ( drugi właściciel). Jak do tej pory poza płynami tzw. elsploatacyjnymi , wycieraczkami szyb i wspomnianym rozrządem niczego nie wymieniłem. Miałem małą usterkę tj. zawiesił się zawór recyrkulacji spalin ( potocznie EGR), stało się tak tuż po zatankowaniu paliwa, jeszcze na stacji paliw.W ASO udało się go uruchomić, a że przy okazji wymieniałem rozrząd nie zapłaciłem za to nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Hatchback