Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Rok produkcji 2000
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i oszczędność
Zawieszenie
Inne : pierdoły do naprawy w cenie do 100zł jak na te lata samochodu czasem coś wyskoczy
Z zasady nie odwiedzam takich stron a już na pewno nie pisze na nich opinii... Jednak po ostatnim wyjeździe do Zakopanego (jestem z Poznania) samochód zaskoczył mnie kompletnie więc postanowiłem napisać :)
Idealnie zestrojona z silnikiem dają dobre wrażenia z jazdy
Delikatne mankamenty z zawieszeniem typu końcówki drążka, wachacze. Wymieniałem je już 2 razy, ale można uznać, że to elementy eksploatacyjne pozatym cena cześci jest wprost śmieszna więc nie ma o czym mówić :)
Jak na tej klasy samochód widoczność jest wręcz idealna. wcześniej jeździłem Polo też było spoko ale tu jest dużo lepiej :)
Plastiki miękkie wszystkie funkcje samochodu łatwo dostępne intuicyjne. dodam, że mam bardzo bogatą wersję więc trochę tych guziczków jest :)
Jak się dba o czystość klimatyzacji i o tulejki wiatraczka od wentylacji to jest wszystko ok grzeje i chłodzi jak trzeba :)
Jestem wysoki ale jest mi wygodnie w samochodzie może ten pasażer za mną ma trochę ciasno, ale w końcu to jest kompakt i jeszcze w trzech drzwiach więc cudów nie ma co wymagać, mega pozytywnie wielkość bagażnika naprawde idzie dużo upchać, szczególnie jak się z kobietą jeździ :D
mogłoby być lepiej, jak na diesla jest cichy ale w porównaniu z passatem na pompowtryskiwaczach jednak jest dosyć głośny. to pewnie przez inna kulturę pracy silnika i jakość wyciszenia w obu modelach.
I tu dochodzimy do powodu dla którego piszę tą opinię... przez 3 lata użytkowania samochód palił mi średnio 6,5l i jak słyszałem, że komuś pali diesel 4,5l to mnie śmiech ogarniał. przed wyjazdem do Zakopanego oddałem go do serwisu, wymienili termostat wyregulowali wszystko poprawili trochę pompę wtryski itd. Zatankowałem 53l przejechałem 1200km i zaświeciła rezerwa :) czyli wychodzi w trasie 4,4l :) jednak się da :D jestem zachwycony a nogi nie mam wcalelekkiej :D Polecam ten samochód z całego serca!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,7