Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Konzio, 9 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Jazda benzyniakiem zawsze zawodziła zbyt krótkim dystansem przejechanym na paliwie, tutaj jest odwrotnie często przy 900 jeszcze nie świeci się rezerwa.
Silnik : Turbina potrafi się zabrudzić
Świetnie wykonany samochód z miejscem dla kierowcy i pasażerów, w którym lubi się spędzać czas.
Mocny i bardzo oszczędny. trzeba dbać o spaliny, u mnie zawieszający się EGR zabrudził turbinę "notlauf". Blaszka za 7 zł i czyszczenie turbiny załatwiło sprawę jakieś 50 tyś km temu. Przewody ciśnieniowe za silnikiem również trzeba kontrolować.
Super tylko hacząca jedynka jak jest ciepły i wsteczny trzeba wrzucać powoli.
Przy 280 tyś. wymieniłem oryginalne gumy na drążku stabilizującym. Jedna skrzypiała, druga stukała. Jadą prędkością maksymalną wzorowo się prowadzi.
Widoczność super poza lusterkami, które troszkę mają za wąski obszar widzenia.
Jestem szczupły i daję radę ustawić fotel i kierownicę b. wygodnie. Wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką. Dokupiłem do szczęścia podłokietnik i jest super.
Pomimo prawie 17 lat klima od 2 lat działa super wydajnie. Ogrzewanie słabiej podobno zaślepienie EGR spowalnia nagrzewanie u mnie prawdopodobnie termostat niedomaga.
Kierowca ma to czego potrzebuje, z tyłu jest również wygodnie ale po pochyleniu i odsunięciu foteli na nogi pozostaje mało miejsca.
Nie pozwala na łamanie przepisów, od 140 jest coraz głośniej z powodu silnika. Do ok. 120 można szeptać.
Części ogrom i ceny niskie.
Czasami wymaga poświęcenia mu czasu (odpadający uchwyt schowka, wymiana tarcz, naprawa EGR)
Wyjeżdża i wraca do domu, mam nadzieję, że na jego 18 zabaluję ze szczęścia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

5,3