Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 1998-2000 - Oceń swoje auto

Ocena Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 1998-2000

Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 1998-2000

z przebiegiem 177 000 km, wyprodukowany w 2000 roku
kszeliga
dodał ocenę 03.01.2009 14:56:18, jeździ tym autem niecały rok, poprzednie auto Daewoo Tico, Nissan Sunny coupe, Ford Escort mk3 1.4, VW Golf III 1.8, Ford Focus mkI 2.0, VW Polo 9

Jestem bardzo zadowolony z auta i nie myślę o zamianie jak przy poprzednich. W Polo wpadłem w szajs od handlarza i bardzo dużo rzeczy musiałem naprawić, a później doszedł wyjazd i spostrzeżenie, że auto jest ciut za małe. Teraz jeżdżę autem dynamicznym, eksploatacja mało mnie kosztuje, a robię dobre przebiegi. Mam wersję Generation, więc materiały w środku bardzo dobrej jakości. A że auto nie wyróżnia się z tłumu...Trudno, spojlerów nie będę zakładał, a na auto hobbystyczne przyjdzie czas (może jakiś starszy sportowy...)

Jak na diesla TDi to kultura pracy lepsza aniżeli w VP (z pompą czyli 90km i 110km). Elastyczność rewelacja, wciśnięcie gazu zawsze spotyka sie z wciśnięciem kierowcy w fotel. Wymieniłem turbinę na 130KM (ASZ) i zrobiłem program u profesjonalnego tunera. Wyszło 159 KM i 350 Nm, jeżdzi się pięknie.

Biegi wchodzą leciutko, nawet teraz przy dużych mrozach. Na trasie wrzucasz 6 bieg i jest cichutko jak na diesla, oszczędnie i szybko. Skrzynia DRW

Jeździłem Focusem więc wiem co to jest bardzo dobry układ jezdny. Tu jest przeciętnie. Autem ciut buja (wolę trochę twardsze), w zakrętach przy większych prędkościach czuje się niepewnie. na letnich kołach 17" 225 jest lepiej, ale i tak dużo mu brakuje do doskonałości. Aczkolwiek panowie koło 40 nie będą narzekać

Widoczność bardzo dobra, zarówno z przodu jak i z tyłu

To samochód dla mas, więc wszystko na swoim miejscu ale bez fajerwerków.

Climatronic działa super, ale to diesel, więc w zimie zanim zacznie grzać to musi trochę potrwać. Takie uroki. Dodatkowo spotkała mnie typowa usterka samochodów ze stajni VAG w tych rocznikach, uskodzenie płetwy sterującej obiegiem wewnętrznym i zewnętrznym. Najlepiej ustawić płetwę na obieg zewnętrzny i wyłączyć wtyczkę sterowania. Bo po paru tysiącach i tak się znów zepsuje.

Mam 3d hatchbacka, więc auto głównie dla 2 i tu nie mogę narzekać. Dla pasażerów z tyłu mniej, ale się tym nie przejmuję. Bagażnik bardzo pojemny!

To diesel. Jest głośny i tak ma, wiedziałem co kupowałem.

Spala malutko (ale nie wierzcie w bajki typu 4,5l/100), średnio mi 5,8-6 l w cyklu mieszanym, daje czasem popracować turbinie :), ceny napraw i przeglądów super, części dużo i tanie, speca od diesli mam i ceny ma dobre. Na szczęście przed kupnem bardzo sprawdziłem auto, zrobiłem 20 tys i nic się nie psuje poważnego. O TDI trzeba dbać!

Auto trzyma cenę ze względu na znaczek VW, dlatego dość drogi w zakupie, ale dałem więcej niż inne na allegro, za to nie zawiodłem się przy sprawdzaniu historii w ASO i w eksploatacji. Nie wierzcie ludzie w okazje

Psują się pierdółki, teraz mam łożysko do wymiany, zaraz po kupnie powymieniałem elementy gumowe zawieszenia, zepsuł mi się sterownik obiegu zewn. i wewn., no i na mrozie poszła mi rureczka prowadząca płyn ze spryskiwacza na tylną wycieraczkę

poszła mi sprężarka klimatyzacji. Wymieniłem na używaną z rozbitego samochodu. Hula. O turbinę dbam i trzymam się zasad TDI. Więc NIC się nie psuje. Wymiana oleju co 10 tys.

Spalanie 1.9 TDI 115KM 1998-2000

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

VW Golf GTE - Hybryda z genem sportowca
VW Golf GTE - Hybryda z genem sportowca Kiedy w roku 1976 na rynku pojawiła się limitowana wersja Golfa GTI, nikt nie przypuszczał, iż tak spodoba się klientom, że Gran Turismo Injection na stałe zadomowi się w ofercie Volkswagena. Sześć generacji i prawie czterdzieści lat później, do duetu GTI oraz GTD dołącza najmłodszy eko-brat, model GTE.

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - pomiar spalania
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - pomiar spalania Kolejny nasz pomiar spalania. W tym przypadku test wykonaliśmy na modelu Volkswagen Golf Sportsvan z silnikiem 2.0 TDI o mocy 150 KM. Zapraszamy do oglądania.
[HD] Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI-CR 184 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
[HD] Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI-CR 184 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Volkswagen Golf GTD jest prawie tak mocny jak GTI, prawie tak samo emocjonujący i ma prawie sportowy dźwięk z wydechu. Niestety to „prawie" robi sporą różnicę, gdyż cena o dziwo jest wyższa od modelu z oznaczeniem GTI. Czy to oznacza, że GTD jest skazany na porażkę? Oczywiście nie. Zapraszamy do oglądania!
Volkswagen Golf Sportsvan - obsługa głosowa
Volkswagen Golf Sportsvan - obsługa głosowa Kolejny test systemu rozpoznawania mowy i obsługi głosowej. Tym razem sprawdziliśmy jak ta funkcja działa w modelu Volkswagen Golf Sportsvan. Zapraszamy do oglądania!

Liczba wpisów 190 825