Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 1998-2000 - Oceń swoje auto

Ocena Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 1998-2000

Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 1998-2000

z przebiegiem 177 000 km, wyprodukowany w 2000 roku
kszeliga
dodał ocenę 03.01.2009 14:56:18, jeździ tym autem niecały rok, poprzednie auto Daewoo Tico, Nissan Sunny coupe, Ford Escort mk3 1.4, VW Golf III 1.8, Ford Focus mkI 2.0, VW Polo 9

Jestem bardzo zadowolony z auta i nie myślę o zamianie jak przy poprzednich. W Polo wpadłem w szajs od handlarza i bardzo dużo rzeczy musiałem naprawić, a później doszedł wyjazd i spostrzeżenie, że auto jest ciut za małe. Teraz jeżdżę autem dynamicznym, eksploatacja mało mnie kosztuje, a robię dobre przebiegi. Mam wersję Generation, więc materiały w środku bardzo dobrej jakości. A że auto nie wyróżnia się z tłumu...Trudno, spojlerów nie będę zakładał, a na auto hobbystyczne przyjdzie czas (może jakiś starszy sportowy...)

Jak na diesla TDi to kultura pracy lepsza aniżeli w VP (z pompą czyli 90km i 110km). Elastyczność rewelacja, wciśnięcie gazu zawsze spotyka sie z wciśnięciem kierowcy w fotel. Wymieniłem turbinę na 130KM (ASZ) i zrobiłem program u profesjonalnego tunera. Wyszło 159 KM i 350 Nm, jeżdzi się pięknie.

Biegi wchodzą leciutko, nawet teraz przy dużych mrozach. Na trasie wrzucasz 6 bieg i jest cichutko jak na diesla, oszczędnie i szybko. Skrzynia DRW

Jeździłem Focusem więc wiem co to jest bardzo dobry układ jezdny. Tu jest przeciętnie. Autem ciut buja (wolę trochę twardsze), w zakrętach przy większych prędkościach czuje się niepewnie. na letnich kołach 17" 225 jest lepiej, ale i tak dużo mu brakuje do doskonałości. Aczkolwiek panowie koło 40 nie będą narzekać

Widoczność bardzo dobra, zarówno z przodu jak i z tyłu

To samochód dla mas, więc wszystko na swoim miejscu ale bez fajerwerków.

Climatronic działa super, ale to diesel, więc w zimie zanim zacznie grzać to musi trochę potrwać. Takie uroki. Dodatkowo spotkała mnie typowa usterka samochodów ze stajni VAG w tych rocznikach, uskodzenie płetwy sterującej obiegiem wewnętrznym i zewnętrznym. Najlepiej ustawić płetwę na obieg zewnętrzny i wyłączyć wtyczkę sterowania. Bo po paru tysiącach i tak się znów zepsuje.

Mam 3d hatchbacka, więc auto głównie dla 2 i tu nie mogę narzekać. Dla pasażerów z tyłu mniej, ale się tym nie przejmuję. Bagażnik bardzo pojemny!

To diesel. Jest głośny i tak ma, wiedziałem co kupowałem.

Spala malutko (ale nie wierzcie w bajki typu 4,5l/100), średnio mi 5,8-6 l w cyklu mieszanym, daje czasem popracować turbinie :), ceny napraw i przeglądów super, części dużo i tanie, speca od diesli mam i ceny ma dobre. Na szczęście przed kupnem bardzo sprawdziłem auto, zrobiłem 20 tys i nic się nie psuje poważnego. O TDI trzeba dbać!

Auto trzyma cenę ze względu na znaczek VW, dlatego dość drogi w zakupie, ale dałem więcej niż inne na allegro, za to nie zawiodłem się przy sprawdzaniu historii w ASO i w eksploatacji. Nie wierzcie ludzie w okazje

Psują się pierdółki, teraz mam łożysko do wymiany, zaraz po kupnie powymieniałem elementy gumowe zawieszenia, zepsuł mi się sterownik obiegu zewn. i wewn., no i na mrozie poszła mi rureczka prowadząca płyn ze spryskiwacza na tylną wycieraczkę

poszła mi sprężarka klimatyzacji. Wymieniłem na używaną z rozbitego samochodu. Hula. O turbinę dbam i trzymam się zasad TDI. Więc NIC się nie psuje. Wymiana oleju co 10 tys.

Spalanie 1.9 TDI 115KM 1998-2000

* pola obowiązkowe

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf GTI Performance vs. Seat Leon SC Cupra 280 - dwaj przyjaciele z ... Kilkanaście dni temu na naszych łamach mogliście przeczytać recenzję najnowszego Volkswagena Golfa GTI. W oczach redaktora Tomka Tyczyńskiego to kultowe auto z charakterem wypadło bardzo dobrze. Czy werdykt będzie równie pozytywny, gdy na drodze usportowionego Golfa stanie zupełnie nowy Seat Leon Cupra?

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf Sportsvan - działanie aktywnego tempomatu
Volkswagen Golf Sportsvan - działanie aktywnego tempomatu Jak tylko mamy taką okazję, to sprawdzamy różne funkcje w testowanych autach. Tym razem jest to aktywny tempomat w modelu Volkswagen Golf Sportsvan. Zapraszamy do oglądania!
Seat Leon SC vs VW Golf - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Leon SC vs VW Golf - wideotest AutoCentrum.pl Tym razem mniej standardowy test Seata Leona SC. Zrobiliśmy nie tyle porównanie, co prezentację Leona na tle Golfa. Będziemy wdzięczni za komentarze, czy taka forma prezentacji "na tle" jest dla Was interesująca i warta powtórzenia w przyszłości.
Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja
Genewa 2014 - Volkswagen Golf GTE - krótka prezentacja Legendarna wersja GTI doczekała się... elektrycznej odmiany. Producent deklaruje spalanie na poziomie 1,5 litra na 100 kilometrów. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej, oszczędnej legendy?

Liczba wpisów 190 328