Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.9 TDI 115KM 85kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik po tuningu zwiększającej o 10 % moc jest niesamowity. Po przekroczeniu 2,6 tys obr./min dostaje się potęrznym młotem w tył i to bez względu na którym biegu jedziesz.
Silnik : Awaria pompowtryskiwaczy
Silnik : Wymiana poduszek ( łap mocującyhc)
Autko kupiłem osobiście od pierwszego właściciela w Niemczech i użytkuję po dziś dzień. Jest to wersja highline czyli ma wszystko a nawet więcej bo doposażony jest przez ASO w Webasto ( co jest doskonałą sprawą w zimie ) Autko miało przebieg 150 tys i orginalną książkę serwisową. Nie miało też żadnej kolizji ( po dziś dzień) jednak w pierwszym roku użytkowania miałem nieprzyjemną wymianę pompowtryskiwaczy przy okazji zrobiłem podniesienie mocy o 10 % a następnie padły poduszki silnika. Po za tym normalne sprawy czyli tarcze, klocki, rozrząd i inne mniejsze sprawy eksploatayjne. W ubiegłym roku dopiero wymieniłem metalowo gumowe elementy zawieszenia. Poprzednie podejżewam że oryginalne dobrze sobie radziły z przebiegiem ponad 200 tys. Najważniejszą kwestią jest 6 biegowa skrzynia biegów ponieważ bardzo dużo jeżdzę autostradą. Ustawiasz sobie 6 bieg tempomat na 150km/h (z GPS podaje 146) i lecisz przy spalaniu 6 l/100 km ( dane z komp. pokładowego). Kiedy chcesz przyspieszyć to nie musisz redukować - wciskasz gaz a autko wyrywa do przodu nawet na 6 biegu co przyprawia o ździwienie kierowców w dużo mocniejszych benzynówkach. Ogólnie autko bardzo dobre i nigdy mnie nie zawiodło nawet na trasach przekraczających 1 tys km w ciągu dnia.
6 biegów bardzo dobra - żadnych problemów ( wymieniłem tylko olej profilaktycznie przy przebiegu 180 tys )
ESP jest rewelacyjne i nie raz uratowało mi skórę szczególnie podczas szybkiej jazdy po autostradzie w zimie ;P
klimatronik - doskonały wynalazek, ustawiasz ile ma być stopni i tyle nic więcej nie musisz już robić

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

Volkswagen Golf IV Hatchback