Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Jarod, 18 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
na pewno nie kupie już więcej golfa IV z 1.4 ... piątka jest za obła, ale wersja GTI ma coś w sobie ;) Jeśli chodzi o ten model to po naprawie w/w usterek jest bezproblemo, poprostu kolejne kilometry lecą z małymi przerwami na eksploatacje i tankowanie ;)
Po 5 latach silnik chodzi troche głośniej, ale nie stracił wiele mocy. Nadal dobrze sie zbiera... jak na 1.4 w max 2 osoby ;)
skrzynia zaliczyla padakę po 75t km(w2002r), rozsypał sie dyferencjał, zamiast porządnego mocowania srubami niemiaszki zrobiły tanią wersję na export - mocowanie nitami,(podobno to częsta usterka jeśli ktoś lubi jeździć dużo ale nie koniecznie w stylu kapelusznik); efekt - całkowita wymiana - 2000 pln oraz 3 tyg stracone na szukanie używanej poszło sie paść(nowa kosztowała by 12k w ASO);
dobrze reaguje na skręty kierownicą, chociaż jak dla mnie mógłby być twardszy.
wkurza mnie przedni lewy słupek oraz górna krawędź dachy (przy 183cm trzeba obniżyć siedzenie na maxa żeby dobrze/wygodnie widzieć sygnalizację
klasa golfa i ergonomia też golfa :P
żadnych problemów - co 15k km trzeba wymieniać filtr p.pyłkowy (najlepiej na ten z aktywnym węglem) i będzie ok
z przodu może byc, chociaż troszku ciasno na boki, mało miejsca na nogi oraz słabo trzymające na boki siedzenia... z tyłu z reguły leże w stanie znieczulenia, więc mi nie przeszkadza brak miejsca ;)
po60k km zaczeły sie "świerszcze", po przejechaniu 100k km już miałem dośc... rozebrałem pół kokpitu, przesmarowałem spreyem silikonowym i teraz dopiero jest po prostu cicho :))
spalanie wychodzi średnio około 7 przy normalnej jeździe 60/40 (trasa/miasto) przy jeździe std. 100-120km/h w trybie light można zejść bez bólu do 6l ;) bak ma 56l więc wychodzi około 700km do rezerwy, więc za często stacji benzynowej nie musze zwiedzać(średnio, bo w austrii wyszło mi 820km ale to przez dobre paliwo jakie tam mają oraz spokojniejszą jazde)
co do ceny to normą jest nadal przy zakupie min wyposażenia za max ceny- po prostu przepłaca się za markę, która nie gwarantuje i tak jakości na poziomie ... spadek wartości auta dośc duży, ale bez tragedii...
poza wypadniętym przyciskiem od oświetlenia wew. to w sumie bez problemów, standardowa eksploatacja
pad skrzyni biegów, wyciek oleju z silnika (usterka związana z zamarzaniem odmy- to akurat zrobione na gwarancji),dodatkowo rozpadł się docisk paska rozrządu(przy 65k chociaż ASO zarzekało się że wymiana dopiero po 90k km) - na szczęscie nie przeskoczył, zakończyło sie na strachu i szybkiej wymianie całego kpl. paska rozrządu :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,1