Ocena kierowcy - Volkswagen Golf V Hatchback

Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 FSI 90KM 66kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Silnik : Samoistne zderzenie tłoków i zaworów + cewki
Układ elektryczny : Spięcia rozładowywujące akumulator
Przeniesienie napędu : Nie działająca "5ka"
Objawiła się ta "niezawodność i niemiecka precyzja" VW. Nigdy nie spotkałem się z tak awaryjnym samochodem. Póki wszystko było OK, trzeba powiedzieć, że fajnie się nim jeździło, szczególnie mogę pochwalić układ jezdny, którym jestem mimo wszystko zachwycony. Poza tym w aucie sypie się wszystko, od elektroniki po mechanikę wzdłuż i wszerz. A to silnik, a to skrzynia, a to płynu chłodniczego ubywa... można by wymieniać tak i wymieniać. Wszystko to utwierdziło mnie w przekonaniu, że już nigdy więcej nie tknę żadnego nowego VW, nawet chociażby kijem przez szmatę.
Jeśli chodzi o dynamikę to jest to idealny kompromis pomiędzy jazdą w mieście, a jazdą w trasie. Nie za szybki, ale też nie za wolny. Taki w sam raz, a przy tym nie pali jak smok. Jednak jeśli chodzi o niezawodności samego bloku silnika i jego osprzętu to już pozostawię bez dużego komentarza. Napiszę krótko: SONDY, PRZESKAKUJĄCY ROZRZĄD, CEWKI, TŁUMIK = $$$
Skrzynia działała nieźle trzeba przyznać... Póki działała. Wyskakująca piątka podczas jazdy na trasie, skończyło się tym, że wcale nie daje się jej wrzucić. Samochód idzie w tygodniu na warsztat. OBY to był tylko pierścień synchronizatora.
Tutaj do niczego się nie przyczepię. Jest po prostu idealnie.
Widać tyle ile powinno być widać. Bez szału.
Wszystko gra.
Przydałby się nieco większy bagażnik.
Jest po prostu przeciętnie. Podczas jazdy w mieście przy włączonym radiu czasem można nawet nie słyszeć pracującego silnika, za to w trasie to już inna bajka.
Części drogie, mało zamienników, a jak są to kiepskiej jakości.
To pozostawię w ogóle bez komentarza. Jeśli mam płacić taką cenę, za tę wspaniałą niezawodność to już wolę iść kupić jakiegoś Fiata.
Elektryka, czasami robiące co chcą szyby, samowłączający się alarm, zwarcia rozładowujące akumulator.
Silnik sam się załatwił doprowadzając do zderzenia zaworów i tłoków (2500 zł), sonda NOx (1500 zł), cewki ( 150 zł sztuka), skrzynia biegów ( 2000 zł). Grupo VW, gdzież ta Twoja niezawodność ?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 FSI 90KM 66kW [l/100km]

8,2