Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW 2003-2008 (20) - Silnik

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~djseba3
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Silnik 1.4 16V BCA nie ma wady odmy. Co 10 tys km zmieniam olej (Mobil 5W50). Przy jeździe do 3,5tys obr oleju ubędzie może z 1mm na 10tys km. Jazda autostrada powyżej 4tys km - na 10k km ubędzie pół miarki na bagnecie. Konieczne było kupno oringów odmy (18zł) -ciekł olej. Auto przejechało już ponad 70tys km na gazie. Po tych 70k km na gazie zaczął wypadać zapłon, przy -15 gasł po przełączeniu na gaz ( załączanie przy 56stopni). Po...
~Miś Kolargol
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Ocena osiągów to sprawa osobista. Ktoś kto jezdził autem z mocnym silnikiem powie, że bardzo słaby. Ja po zmianie z Golfa 2 z silnikiem 1,3 powiem, że czuję przebłyski mocy...Tak naprawdę silnik nie jest zły, kilka razy przejechałem całą Polskę i nie czuję jakiś kompleksów - da się nim wyprzedzić inny pojazd. Na autostradzie najlepiej 120 - 130 /h - fajnie silnik pracuje. Niestety troszkę bierze olej, na 1300 km dolałem jakieś 3/4 szklanki a...
~Rafał_73_N
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Tu opiszę wiecej aby nie rozdrabniac się nizej Wg mnie naprawdę wypowiedzcie się to naprawdę pomaga przy decyzji o aucie ale ok opis Słaby 1,4 na taką masę to porażka. Ale miły cichy lubiłem go.Dodanie wiecej gazu nie powoduje miłego pisku niestety ESp wg mnie porażka kilkakrotnie testowałem koła buksowały jak chciały. Jeszcze coś ten sam silnik był w polo 1,4 jeździłem nim 8 lat bez problemu polecam do polo ale nie golfa Jesli ma 75 koni i...
~kenvar
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Pali na dotyk. Silnik nie przechodził żadnych napraw. Fajnie trzyma niskie obroty. Nigdy nie zgasł. Jednostka napędowa naprawdę bardzo dobra. Jedynie spalanie - mogło by być niższe jak dla tej pojemności - ale to się wiąże z prędkością jazdy - jak się jedzie 100 +/- 10 km/h to spalanie 6 ÷ 6,5 l/100. Jak się jedzie niewiele więcej pojedzie 130 km/h to spalanie 1 ÷ 1,5 l/100 w góre.
~zorro
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Silnik słaby. Choć do miasta wystarczy. Na trasie trzeba jeździć bez szaleństw - nie brać się za wyprzedzania przy wysokich prędkościach - tym bardziej gdy jest obciążony osobami/ładunkiem lub/i chodzi klimatyzacja. Nie wyprzedzam aut jadących szybciej niż 120 km/h. Oczywiście konieczna redukcja. Kultura pracy ok.
~Szymon
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
1.4 mpi demonem prędkości nie jest. Faktycznie na benzynie spala bardzo dużo paliwa, na LPG wygląda to bardzo sensownie i potrafi być bardzo oszczędny. Do dojazdu do pracy okej. Chyba że pracujemy na SOR w szpitalu, to nie polecam. Wszelkie wyprzedzania trzeba planować.
~Golf
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Silniczek jest trochę za mały jak na masę tego auta ale do spokojnej jazdy wystarcza w zupełności. Do 5 tyś obrotów jest całkiem żwawy ale potem traci dech. Osiągi lepsze niż na papierze!! Bardzo dobra elastycznośc do 4 biegu. między 4 a 5 biegiem znaczne gorzej.
~bojakk
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
Szczytem myśli technicznej nie jest, ale nadrabia kulturą pracy i elastycznością. Brakuje trochę mocy, chociaż i tak uważam, że nie jest źle jak na 80 KM. Raczej nie przepada za wysokimi obrotami.
~VW.......................
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
silnik jest super ,ale nie do tego golfa bo jest za ciezki,ale i tak sobie radzi.silnik 75kM sprawia jakby mial o20kM wiecej.predkosc tez jest wieksza o 20km/h.polecam silnik diesla 105kM,140KM.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf V Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
8,2
~luk
Hatchback 1.4 i 16V 75KM 55kW
moc jest jaka jest, ale redukacja i da się nawet wyprzedzać ;) Jeden z najmniej awaryjnych, o ile komuś nie przeszkadzają stuki (typowa bolączka)
Volkswagen Golf V Hatchback