Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2003-2008 (30) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czesm@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Silnik pali jak smok. We w miarę płynnym ruchu warszawskim wskaźnik oscyluje wokół 10 litrów, na krótkich odcinkach dochodził nawet do 12. W jeździe emeryckiej 80 km/h licznik schodzi do 6. Nieco szybciej przy ok 100 km/h ok 7,2-7,5. Przy średniej 140 km/h pomiędzy 8,5 a 9. Dodam tylko, że staram się jeździć zgodnie z zasadami eco-drivingu :D Koszt przeglądu po 30 000 z wymianą płynów i filtrów wyniósł mnie ok 900 PLN (ASO). Niestety, serwis...
~Grzegorz
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Zastanawiałem się czy dać dobrze, czy doskonale. Okay - mógłby palić mniej, ale poza tym to nie miałem żadnych kosztów utrzymania poza przeglądami i wymianą paliwa, rozrządu itp. Jak na 8 lat użytkowania to doskonale. Koszty utrzymania są więc znikome nawet doliczając tych kilkanaście złotych w miesiącu na benzynie, którą możnaby zaoszczędzić, gdyby samochód mniej spalał
~lukrak
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
No ekonomiczny to ten silnik nie jest. W ruchu wielkomiejskim 10-11 l/100 km. Na trasie, to wszystko zależy od stylu jazdy. Jadąc dość płynnie nie przekraczając 120 km/h spokojnie można uzyskać średnią 6,5 l/100 km. Przy szybszej jeździe i bardziej dynamicznej blisko 9 l/100 km. Moja średnia z 2000 km (jazda mieszana) wychodzi zwykle tak 7,5-7,7 l/100 km
~Zbyszek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Nie jestem zadowolony ze zużycia na średnim poziomie 7,5 litra na 100 km. Gdyby spalał o 1 litr mniej byłoby rewelacyjnie. Od wiosny mam założoną instalację gazową i średnie spalanie gazu (bez względu czy w trasie czy codziennie do pracy ok. 20 km w cyklu mieszanym) spala ok. 8,5 l/100 km.
~czesm@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Silnik dosyć paliwożerny. Ostatnio na gierkówce przy łagodnym operowaniu gazem i hamowaniu silnikiem spalanie wyszło 6,5 litra przy średniej prędkości około 95 km/h. Przy agresywnej jeździe na tej samej trasie około 8,2 litra przy średniej prędkości 105-110 km/h
~thopson23
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
a tu wszystko zależy od nogi. jak mam dołek finansowy to potrafię jeździć tak, że pali 6 ale jak nie liczę kasy a do tego mi się spieszy to i 9 potrafi wychłeptać a nadmienię że 2/3 drogi w trasie BEZ ZMIAN CENY PRZEGLĄDÓW AKCEPTOWALNE
~Jimbo
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Auto się praktycznie w ogóle nie psuje, pod warunkiem wykonywania podstawowych czynności eksploatacyjnych na czas. W porównaniu do aut konkurencyjnych (Focus, Corolla, Astra itp.) wypada znacznie lepiej
~khizer@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
PORAŻKA. Silnik 1.6 (102KM) pali po mieście (tryb jazdy w ciągu dnia, gdzie zdarzają się korki) średnio 10-11 l / 100 Km. To jest SMOK. Za to w trasie jest lepiej i da się osiągnąć wynik ok 7l/100km.
~krk1,6
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
ok 9/100 .srednio o jakies 0,8 litra wiecej niz u konkurentow z barzdiej zaawansowana technolagia oszczadzania ale wlasciwie roznica minimalna-0,8l/100 mniej to 60km dalej na jednym baku 55l
~base
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
niestety w miescie lubi wypic! 1.9 tdi bylby idealny ale 10000zl roznicy w cenie zwraca sie dopiero po 6latach po przejechaniu ok 1000km/miesiac wyniki spalania w katalogu sa grubo zanizone:(
Volkswagen Golf V Hatchback