Lista ocen Volkswagen Golf V Hatchback 1.6 i 102KM 75kW 2003-2008 (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuki
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Warto wymienić olej po przekroczeniu 120tys km - zdecydowanie lżej operuje się lewarkiem, poza tym w wersji 5biegowej przydał by się 6 bieg albo dłuższa piątka - samochodem jeździ się komfortowo do 140km/h potem następuje zarzynanie silnika, co z resztą dzielnie znosi
~czesm@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
W początkowym okresie użytkowania bez zarzutu, po 40 tysiącach czasem bywały problemy z wrzuceniem pierwszego biegu (wskakiwał nie do końca, charczała skrzynia). Ogólnie biegi wchodzą bardzo lekko, ale wielkim mankamentem jest brak szóstki!
~thopson23
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
najlepszy manual jakim jeździłem. po doświadczeniach z fiatem, fordem i renault´em jestem w niebo wzięty. MAM W OKOLICY CORAZ WIĘCEJ AUTOSTRAD I DUŻO BYM DAŁ ZA 6 BIEG... PO 30.000 SIADŁ SYNCHRONIZATOR 2 BIEGU - GWARANCJA
~Jimbo
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Dałbym 4 gwiazdki, ale będą 3 za zdecydowanie za krótkie przełożenia, przy 100km/h pojazd ma już ponad 3 tys. obrotów. Praca skrzyni i lewarka na poziomie dobrym.
~Panek
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Biegi wchodzą jak w "masło" nie raz w ogóle nie czuje że wbijam bieg, skrzynia jest idealnie dopasowana do tego samochodu. Czasem tylko brakuje tej 6-tki na autostradzie.
~lukrak
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Jak dla mnie chodzi idealnie, bardzo lekko, nie trzeba w ogóle używać siły. Na autostradzie przydałby się szósty bieg, który zmniejszyłby hałas i zużycie paliwa.
~czesm@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Przełączanie gładkie, choć czasem zbyt lekka zmiana biegu owocuje niemiłym dla ucha charczeniem, zdecydowanie brakuje tutaj 6tego biegu, 130 km/h to około 4 tys. obrotów
~Grzegorz
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Bardzo dobra. Trzeba było się tylko przyzwyczaić do ruszania z pierwszego biegu (drży jak się w złym momencie puści sprzęgło i nie doda gazu)
~kusiutheone@o2.pl
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Po prostu super. Tak powinna pracować skrzynia biegów. Czasami tylko wsteczny ma opory ale to jest przypadłością każdej skrzyni biegów.
~sam
Hatchback 1.6 i 102KM 75kW
Płynne przełączanie biegów. Przy większych prędkościach "nie wyje". Ktoś, kiedyś dobrze to wszystko spasował.
Volkswagen Golf V Hatchback