Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta V

Robert, 15 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Jetta V 1.4 TSI 122KM 90kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : cichy, dynamiczny, ekonomiczny, super kultura pracy
niecałe 10s do 100 km/h i prędkość maksymalna ok 200 km/h w zupełności wystarczy w Polskich realiach, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i następny będzie TSI 170 km :). Bardzo dobra elastyczność w zakresach prędkości od 60-100 (3 bieg), 80-120 km/h (4 bieg) co jest szczególnie ważne przy wyprzedzaniu na zatłoczonych Polskich drogach, wyprzedzanie jest szybkie i bezpieczne.
Biegi włączają się precyzyjnie, drogi prowadzenia drążka optymalne, (dla fanów sportu mogą wydawać się za długie, ale to nie jest auto sportowe), zawsze wiesz jaki bieg wbijasz.
Prowadzenie super, jeśli chodzi o komfort i zachowanie w zakrętach, to moim zdaniem osiągnięto idealny kompromis pomiędzy sztywnością i komfortem.
Muszę założyć czujnik parkowania do tyłu, bo z racji bagażnika ciężko wyczuć odległość od przeszkody patrząc przez pochyloną tylną szybę. W innych kierunkach widoczność bardzo dobra.
Wygodna pozycja na wszystkich miejscach, wszystkie przełączniki pod ręką, obsługa urządzeń intuicyjna
Klimatronik działa bez zarzutów i w lecie i przy większych chłodach. Zimy jeszcze nie sprawdziłem bo mam auto 3 m-ce :)
Jak na tę klasę miejsca jest bardzo dużo i z przodu i z tyłu. Bagażnik 500l, regularny kształt, idealny samochód na wyjazdy wakakacyjne, zmieścisz bez problemu wiele dużych i ciężkich walizek.
Przy 130 km/h na szóstym biegu jest bardzo spokojnie, gdyż prędkość obrotowa przy tej prędkości to poniżej 3 tys obr/min, więc jesli komuś zależy na komforcie to niech zapomni o dieslu.
Jak na te osiągi spalanie niższe o 1 litr niż w golfie 1.4 75 KM. Spalanie oczywiście zależy od stylu jazdy, podróżując przewidywalnie (z zasadami ecodrivingu) można na trasie uzyskać 4.8 - 5.0 l/100 km. Przy normalnej jeździe na trasie czyli z prędkościami ok 120 km/h spala ok 6 litrów. Przy bardzo dynamicznej i ostrej jeździe pali 8 litrów / 100 km. Miasto ok 8-9 litrów na 100 km.
dostałem 3 tys. rabatu od sprzedawcy, wcześniej miałem VW, więc dalej chciałem VW, cena VW w porównaniu do Fordów, Opli czy innych aut z tego segmentu, cena wcale nie jest wygórowana, długo analizowałem oferty innych producentów w związku z panującym przekonaniem o wysokich cenach VW, który okazał się tylko mitem! Przy obecnych pakietach wyposażenia dodatkowego VW jest tańszy niż inne marki!
Mam zastrzeżenia jedynie do czujnika deszczu, np przy mijaniu się z ciężarówką, przy mokrej nawieżchni, wycieraczki włączają się po ok sekundzie, a nie w chwili zetknięcia masy wody z szybą.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]

5,8