Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Maciek, 15 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Passat B4 Kombi 2.0 115KM 85kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemność kabiny i bagażnika, poza tym PORAŻKA - brzmi to emocjonalnie, ale wiem co mówię, bardzo się rozczarowałem :(
Silnik : Brudząca się przepustnica - silnik gaśnie na wolnych obrotach
Inne : Pompa i przekładnia wspomagania kierownicy
Zawieszenie : Pękające tylne sprężyny
Jestem bardzo rozczarowany legendą o niezawodności. Kurna co to za złom - a kupiłem go osobiście od babci pod Frankfurtem, przebieg 190.000 km, wszyscy mówili "panie 500.000 na gazie bez remontu" G**** prawda - sorry ale nie mogę sie powstrzymac - skarbonka bez dna i do tego staje w trasie !!!! A do tego żłopie paliwo jak poj****. Po wakacjach pogonie dziada bez dwoch zdan. Następne auto będzie rocznik 2000+ i to wybadane na stacjoi diag. do bólu. Na pohybel passatom !
Silnik jest całkiem dynamiczny i dobrze się zbiera "od dołu" ale LPG założone w renomowanym warsztacie spowodowało mnóstwo szkód i w efekcie frezowanie gniazd zaworowych, wymianę uszczelki pod głowicą z planowaniem, uszczelniaczy zaworowych, uszczelek kolektorów itp, łącznie faktura na 1500 PLN w dobrym warsztacie. Serdecznie dziękuję za takie LPG !!!! Nie zakładajcie instalacji LPG do starych silników (200kkm) bo to się zemści - mówiono mi to, nie wierzyłem, zapłaciłem i już wierzę.
Bez problemów, ale ok 220 000 km wymiana sprzęgła
na prostej można puścić kierownicę przy 150 km/h, ale w zakrętach nieco kołysze
Jak na taki wagon bardzo przyzwoicie, zwłaszcza tył - chyba że boczne tylne szyny zaparują, wtedy kaplica
Wszystko pod ręką, ale jak na dzisiejsze czasy to nieco topornie, zero fantazji
Autko grzeje się błyskawicznie, natomiast w mojej wersji klimy (klimatronic) nawiewy są otwierane za pomocą elektropneumatycznych zaworów - padł mi w zimie nawiew na przednią szybę (masakra, nie da się jeździć) i dokopanie się do wadliwego elementu wymagało rozebrania deski i całego dnia pracy - koszt 700 zł !!!
Tu nie może być lepiej - zwłaszcza z tyłu - przy max odsuniętych fotelach przednich ciągle w cholerę miejsca - zdaje się najwięcej w tej klasie, wręcz nie do wiary
Powyżej 120 km/h szum wiatru ostro słychać
Silnik 2.0 115 KM bierze w trasie przy delikatnej jeździe 80-90 km/h ok 8-9 l benzyny (10 LPG), w mieście lepiej nie myśleć - spokojnie ponad 12 l benzynki jeśli spróbujesz nieco dynamiczniej. Ceny części są tanie (ale nie darmo!) natomiast częstotliwość odwiedzania warsztatu zabija oszczędności.
Kupiłem dziada za 2700 EUR ale dołożyłem conajmniej drugie tyle. Koleżka mój kupił za 6000E mazdę 626 z 2001 r. No comment !
Ciągle coś się sypie w tym aucie - a to chrobot z tylnego zawieszenia (silentblocki), a to wąż odmy pęka, pompa wspomagania pada.... Serio nie mam siły do tego auta - koniec mitu o niezawodności starych niemieckich aut, passat jest co miesiąc w warsztacie !!!!!
Kilka razy mnie zawiódł w trasie - raz pękł pedał sprzęgła (ok 220.000 km), za drugim razem strzelił wężyk podciśnienia prowadzący z silnika do klimy ...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,7