Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

nie sprzedałem więc nie podaje, 15 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Passat B4 Kombi 2.0 115KM 85kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : niesamowita dynamika tego silnika, samochód przyspiesza na równi z alfą 166 2.4JTD 140KM
Silnik : przepływomierz, przepustnica, sonda lambda
Układ elektryczny : ciągle jakies problemy...
Zawiodłem się na micie bezawaryjności, w samochodzie średnio psuje się coś co 2 tygodnie. Kupiłem go z pewnego źródła z z przebiegiem 170kkm. Jak na rok 1996 samochód bardzo źle się prezentuje na zewnątrz jak i w środku, podświetlanie zegarów jak w samochodach z lat 70!!! Panel klimatyzacji podświetlony jedną żarówką... więc domyślcie się jaki daje efekt. Tragiczne światła kolega w golfie II ma lepsze :/ Nie kupił bym go drugi raz.
Silnik bardzo słabo wyciszony, nie słychać go przy 850obr/min ale wystarczy, że wskazówka obrotomierza przekroczy 1500obr/min a w środku jest hałas jak w dieslu. Odwdzięcza się natomiast niesamowitą elastycznością i dynamiką porównywalna do aut 130konnych.
FATALNA!!! Przełożenia są stanowczo za krótkie 3000obr/min przy 100km/h czego efektem jest okropne wycie powyżej 90km/h.
Bardzo dobry, idealny na polskie drogi. świetnie trzyma się w zakrętach.
świetna widoczność do przodu jak i tylu.
Wszystko jest na swoim miejscu, radio na wysokości ręki trzymanej na kierownicy, przełączniki od szyb w bardzo dobrym miejscu.
Ogrzewanie jest super przy mrozie -20 odpalam na połowę skali i jest gorąco. Klima też daje rade, ale w kombi ma co chłodzić.
tu pasatowi należy się 6+!! mam 198cm wzrostu a fotel nie jest odsunięty maksymalnie do tyłu. Razem z trzema kolegami (194cm) byliśmy bardzo wygodnie we Włoszech i z powrotem.
TRAGEDIA!!! jest gorzej niż źle! przy 140km/h jest huk większy niż w audi a6 2002 2.5TDI przy 230km/h. w TDI jak w traktorze.
Mało nie pali ale to najlepszy wybór do passata b4. 1.8 pali tyle samo a jazda na LPG jest tańsza niż TDI. Części bardzo drogie, dla porównania średnio dwa razy tyle co do alfy 156
przez to że każdy w PL chce mieć niezawodnego passat\'a cena jest znacznie zawyżona. Jakość materiałów dobra tylko że PRZESTARZAŁA! Plastiki strasznie trzeszczą :/
Sypie się gorzej niż Włoch! non stop!! nie ma co tu opisywać bo wymieniałem WSZYSTKO, podnośniki szyb, czujniki wszelkiego rodzaju, ech... przy mrozie drzwi nie chcą się zamykać trzeba je trzymać podczas jazdy... wycieraczki zacinają się na środku szyby, tyla nie działa.
wymieniałem sprzęgło, przepustnica 500zl, sonda lambda trzy razy 300zl!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

13,3