Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Inne
Układ elektryczny : Zimne luty w układach scalonych
Silnik : Poci sie na uszczelkach klawiatury
Karoseria : Szyberdach
Mam topową wersję wyposażenia classic line więc nie moge powiedzieć ze mi czegoś w aucie brakuje. Konstrukcja już leciwa ale sprawdzona i solidna! Passat potrafi zaskoczyć. Szukajcie wersji specjalnych, dobrze wyposażonych, pacyfic, biker itd. Mają wszystko co potrzeba. Auto trzyma cene, części nie są aż tak drogie, używanych też jest w brud. Wystarczy troche serca włożyć, na początku i pieniędzy :) ale potem to juz tylko lepiej być może
troszke większej elastyczności się po nim spodziewałem, dopiero ok 3tyś rpm auto idzie. te silniki słyną z długowieczności, ale paliwożerność jest tu największą wadą.
z jedynką czasami trzeba sie pomocować - urok linkowych prowadnic. Reszta elegancko
Jest wygodnie. Oczywiście konstrukcja stara ale sprawdzona i tania w eksploatacji. Tylna belka bezobsługowa w porównaniu do wielowahaczowych dziwadeł, no ale i komfort z tyłu jest \"volkswagenowski\" (czyt. twardo!)
Jakbym siedział w szklarni Ciężko \"wyczuć\" przedni zderzak ( no ale może to efekt jeżdżenia busem na codzień) :)
Konstrukcja sięga już kilkunastu lat począwszy od passata b3 mało sie tu zmieniło ale wszystko jest pod ręką.
na początek \"-\" Paruje tył ! non stop ! Wystarczy troche deszczu, wilgoć na dywanikach.... i już mamy tylną i boczne szyby od kufra \"we mgle\" Auto trzeba przewietrzać. Ogrzewanie i klimatyzacja (manual) wzorowe !
Tu chyba nie trzeba chwalić passata.
W środku elegancko. Dobra izolacja dzwiękowa, auto dobrze wyciszone, można muzyczki relaksująco posłuchać. Minus - mocno słuchać wiatr na przedniej szybie powyżej 100km/h.
To są paliwozerne silniki. Gdyby nie LPG nie zdecydowałbym sie na taki silnik. Żre paliwo i zawsze będzie żarł... taka konstrukcja. miasto 12L LPG też 12. Trasa 10 LPG na paliwie nie jeżdze tras - nie po to mam LPG :)
Jak ktoś szuka auta dla rodziny za rozsądne pieniądze to Passat jest idealny.
Jak dbasz tak masz ! ewentualnie: jak ktoś dbał tak ty teraz masz ! Ja kupiłem swojego z pełną świadomością ze jest niedopracowany (troszke gość go zapuścił) i teraz doprowadzam do ideału. Problemy z elektryką są najczęściej. Sniedziejące masy, utleniające sie konektorki, ale największa plaga i najtrudniej zdiagnozawać -Zimne luty ! Elementy gumowe zawieszenia - jak raz porządnie nie wymienisz na częściach z górnej półki to co jakiś czas będzie coś popukiwać. Ten silnik ma charakterystyczne foszki: Przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej(gumowy) przegrzewa sie i rozciąga/pęka. Pozostaje zakup w ASO (drogo!) Cieknące uszczelki pod klawiaturą(poci sie nagminnie) Z karoseryjnych to nagminnie psujące sie szyberdachy(pęka prowadnica i szyber działą tylko w jednej pozycji)
Bezawaryjność Volkswagenów jest daleka od ideału, Golf passat, sharan - jeden grzyb. Jak każde inne auto, psuło sie, psuje sie psuć się będzie jak nie było należycie servisowane. Nie oszczędzać na częściach, to będzie długo służyć. Problem z zasilaniem silnika benzyną, skończyło sie na wymianie układu wtryskowego i sondy lambda. Musiałem wymienić całe hamulce z tyłu bo zapiekłą sie prowadnica w tylnym kole i klocek zorał tarcze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

11,5