Lista ocen Volkswagen Phaeton (33) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Sedan 4.2 i V8 40V 335KM 246kW
Tak naprawdę nie mam porównania. To moje pierwsze auto tej klasy. Wcześniej jeździłem Audi A6. Koszty utrzymania są zbliżone. Co prawda Phaeton więcej pali w trybie miejskim, ale na trasie i to bez znaczenia jakiej spala mniej niż ponad 100 koni słabsze V6. Ceny części eksploatacyjnych tegoż auta z silnikiem 4,2 nie są porażające. Oczywiście komplet wahaczy nie należy do najtańszych, a przy okazji do najtrwalszych, ale jak ktoś jeździł autem z...
~Starless
Sedan 3.0TDI-CR V6 DPF 4Motion Tiptronic 240KM 177kW
Auto jest ciężkie, aż o ok 400 kg cięższe od A8, no i spalanie stosunkowo duże średnio 10 ltr ON/100 km . Testowane 160 km/h - 9.1litra/ 100 km; 200 km/h 12,7 ltr; 240 km /h 16,5 ltr/100 km. Zbiornik 90 ltr ale mimo wszystko zasięg nie jest taki wielki jak np w A6 przy tym samym motorze. Coś za coś , so to speak. Ciężar odbija się też na zużyciu opon(19 calowych- drogich) i klocków+tarcze. Opony trzeba wymieniać co 15-20 tys km, hamulce...
~Dankus
Sedan 3.2 V6 241KM 177kW
Generuje koszty które czasami potrafią zirytować. Przy eksploatacji trzeba wziąć pod uwagę że auto proporcjonalnie do swej wielkości pochłania wszystkie yny eksploatacyjne najwięcej kosztów generuje rozrząd do którego trzeba wyjmować silnik.
~Dankus
Sedan 3.2 V6 241KM 177kW
~LinkServiceLtd
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Nic nie ma za darmo , wiec w aucie które kosztowało pol miliona złotych ciężko szukać oszczędności , auto dla wymagających wymaga tez nakładu , brakuje trochę części dla tego ze to auto jest mało popularne , Taka jest cena indywidualności .
~Zz
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Minimalne spalanie miałem w Rosji - około 8.5 jeździłem odcinki proste po 400km. Jazda ostrożna. Na codzień mam 11 litrów, trasa Grójec-Warszawa. Jazda przy obrotach silnika około 2500RPM. Do 20-40 litrów dochodzi w Warszawie, gdy stoję w korku.
~irek
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
W mieście zużycie paliwa pomiędzy 10 a 11 l/100km przy swojej masie i moim stylu jazdy, pojemności silnika i jego mocy jest znikome. Na trasie przy 160- 180 km/h na tempomacie 8,5l. Super.
~darekessen
Sedan 4.9 V10 TDI 313KM 230kW
Spalanie jest odpowiednie do masy i osiagow bardzo dobry silnik.Drogi servis w Niemczech ,ale jak ktos kupuje taki samochod nie moze brac az tak bardzo pod uwage tej kategorii.
~jacek_ostalczyk
Sedan 4.2 i V8 40V 335KM 246kW
niby nie dzieja sie rzeczy tragiczne bo auto zawsze bedzie jechac ale totalny brak schematow co powoduje ze naprawa niektorych elektronicznych podzespolow przyprawia o zawal serca
~BigBoy
Sedan 6.0 W12 48V 420KM 309kW
Jak na tę masę i moc to jest akceptowalne. Kupując liczyłem, że spalanie będzie większe. Jestem mile zaskoczony. Jedynym minusem jest mały zbiornik paliwa (75-80 litrów).