Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (96) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 97 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~citizen
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Psująca się tylna wycieraczka, trzeba wymieniać zacierający się mechanizm z silnikiem. Gniją dolne blaszane zderzaki tylny i przedni - wymiana na szerokie plastikowe (tzw. lift) załatwia sprawę. Zamarzają zamki zimą i uszczelki, udręka!. Jeżeli nie zakonserwuje się latem lub jesienią porządnym preparatem, to już koniec. Ciągle przepalają się tłumiki - jak nie jeden, to drugi. Właściwie co rok, dwa lata trzeba cos spawać przy nich lub...
~jerzy_poradzisz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Uciążliwa jest odma olejowa która wymaga wyczyszczenia co jakiś czas (wypluwa olej do filtra powietrza), czy układ elektryczny który wymaga wymiany na nowy bo inaczej będzie ci przerywać gdy jest mokro. Chociaż nawet po wymianie wszystkiego, wciąż zdarza się że czasem samochód przerywa gdy jest mokro bez jakiejś wyraźnej przyczyny. Po 200tyś zalecałbym wymianę szklanek zaworowych bo słychać pod maską jak sobie postukują zawory w...
~robert
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
auto spisuje sie na razie bez zarzutu. Jedyne usterki to: 1. mala awaria centralnego zamka -koszt naprawy 30 zl, 2.zabrudzona przepustnica - objawy to gwaltowny spadek obrotow przy wcisnieciu sprzegla podczas jazdy, czasami nawet samochód gasl. Wystarczylo ja wyczyscic, 3. nadpalone styki od kopulki rozdzielacza zaplonu co powodowalo szarpanie silnika na wolnych obrotach. Wystarczylo je przeczyscic.
~herf@wp.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Drobiazgów jest sporo (jak na opinię o solidności VW, bo w Cinquecento sypie mi sie o wiele więcej) Poskrzypujące plastiki, nierówne zużycie tarcz hamulcowych, zepsute amortyzatorki tylnej klapy (częściowo z winy zamontowanych na półce głośników), pękające plastiki przy fotelach. Ale generalnie tylko drażniące detale nie wymagające wielkich napraw. Za to np. żarówki nie spaliły się jeszcze od nowości :)
~mamin
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Może wymienię to co się psuje: 1.Nawiew przedni regulacja wskakuje do środka plastykowej siatki. 2.Pasy przednie nie wracają na swoje miejsce. 3.Alarm nie wyłączonych świateł nie zawsze działa.(A może tylko ja nie doczytałem kiedy powinien i się czepiam;)) 4.Trzeszcząca tapicerka(tylko trochę,po 140tys ma prawo) Poza tym nie zauważyłem niczego co by się psuło.
~paradoxum
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
kupione było mając 10lat i 60kkm przebiegu, teraz ma 13lat i 140kkm. wymieniłem w miedzy czasie po za częściami serwisowymi termostat(50pln), kable wn(130pln) i włącznik świateł stopu(17pln). po za tym padł centralny ale nawet nie wiem jakie to koszta bo nie planuje tego naprawiać. o i jeszcze wymieniłem mimośród w zamku za cale 5pln.
~macia
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
zacięty zamek schowka i drzwi pasarzera, lampka oświetlenia wnętrza "nie łączy" czasami, kontrolka hamulca ręcznego świeci nie wiadomo dlaczego, luzy przekładni kierowniczej, "bujające się" fotele przednie, wycieki z układu chłodniczego, szybko korodujący układ wydechowy, usterki układu wtryskowego, elementy zawieszenia zużywają się w zastraszającym tempie
~Paweł
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Podnośnik szyby, to często spotykane w polówkach, ta część została wyprodukowana w Hiszpanii ;-) W zimie trzeba zadbać o zamki, źle zabezpieczone zamarzają i jest problem z dostaniem się do środka. Wymiana żarówek, to pikuś. W 10 minut wymieniłem przednie postojówki i reflektorowe h4, z tyłu jest jeszcze łatwiej.
~mzebrows@gmail.com
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Po 11 latach to i owo ma prawo siąść, są to jednak drobiazgi. U mnie padły: czujnik zamkniętych drzwi(pękła sprężynka w środku), przełącznik kierunkowskazów, siłowniki klapy bagażnika(klapa się opuszczała),dysza spryskiwacza(przytkała się i nie można było wyczyścić). Ogólnie wszystkie te części kosztowały jakieś grosze.
~victus@interia.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie jest zle, rozsypka srodkowego tlumika po ok 20kkm to w zasadzie przypadek, poza tym klasyka gatunku w tym silniku - zapychanie sie przepustnicy i koniecznosci czyszczenia srednio co 30kkm, koniecznosc wymiany silnika tylnej wycieraczki co ok 50kkm (koroduje i zaciera sie) to w sumie drobiazgi - poza tym OK
Volkswagen Polo III Hatchback