Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Silnik 1.9 D AEF 64KM 47kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Polo III Hatchback 1.9 D AEF 64KM 47kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie
Samochód ma najechanie 300 tyś, ja zrobiłem nim 40 tyś po polskich drogach i jestem zadowolony. Dla studenta autko idealne. Nie pali dużo, nie psuje się a jak coś wysiądzie to ceny są naprawdę śmieszne... filtry (oleju,powietrza, paliwa) to kwota 50-70zł świece 20zł za sztukę, opony też tanie, części do rozrządu z wymianą to jakieś 350zł. Spalanie 5.5 litra. W środku nie rozpieszcza... ale z przodu jest dużo miejsca, fotele są wygodne, po przejechaniu 700km nie boli tyłek. Minusy ? oczywiście, że są... jest głośno powyżej 100km/h, zimą trzeba dbać o zamki bo lubią sobie przymarzać. Silnik - uszczelka pokrywy zaworów w tym modelu lubi przeciekać... ale koszt dobrej uszczelki to jakieś 50zł. Autko nie ma dużej mocy ale do spokojnej jazdy wystarczy, dobra elastyczność na 3 biegu. Proste auto w obsłudze, bo prosta budowa, jjednostka napędowa owiana legendą - silnik bez turbiny czyli długowieczny. Czy kupił bym je ponownie - tak, bo jest niezawodne
diesel to diesel.
nie miałem kłopotów ze skrzynią a autem zrobiłem 40 tyś. tylko wymieniłem olej w skrzyni.
nie mam żadnych zastrzeżeń
małe autko z bardzo dobrą widocznością. Z tyłu duża prostokątna szyba umożliwia zobaczenie praktycznie wszystkiego.
wszystko pod ręką.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, tym jak to auto nagrzewa się w zimie, minus 20 a silnik popracuje tylko chwilę i już dmucha ciepłym powietrzem.
Z przodu dużo miejsca dla 2 osób, mam 180cm a fotel mogę jeszcze odsunąć do tyłu. Natomiast tył.... nie rozpieszcza tych z tyłu ale przecież to nie auto rodzinne
jak na tę klasę samochodu wyciszenie przeciętne.... powyżej 100km/h jest głośno
Ekonomia to największa zaleta tego samochodu. Średnio pali 5.5 litra ropy na setkę. W trasie można zejść do 5 litrów a w mieście tak 6-7 litrów. Na czasy kryzysu dobre autko. No i części są tanie jak barszcz.
pomimo tego, że auto jest droższe od konkurentów, to wiadomo za co się płaci... za niezawodność.
Auto niezawodne, silnik długowieczny, leje olej i wymieniam na bieżąco części eksploatacyjne i nie mam żadnych problemów z samochodem.
wysiadł mi alternator - to była jedyna usterka, regeneracja wyniosła jakieś 150zł

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D AEF 64KM 47kW [l/100km]

5,8