Lista ocen Volkswagen Polo III (447) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 415 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pstemek
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Nie sprawdzalem ile w miescie mi pali. Ja przyznam ze jezdze troche ostro no i mi pali czasami okolo 8 i wiecej. Ale jak raz jechalem to na baku zrobilem ok 800 km; a bak ma ok 45 litrow... tylko kto z taka predkoscia... a bylo to ok 90 km/h moze przejechac taka odleglosc :/. Przecietnie na baku robie 600km
~papagiorgio
Hatchback 1.3 55KM 40kW
wyniki mojego spalania : trasa w zależności od pręddkości : -przy 80 km/h pali bardzo mało udało mi się zejść poniżej 5 litrów ok 4,8 dodam że ciśnienie w oponach było kontrolowane przed wyjazdem -przy mojej normalnej jeżdzie tzn 90-100 km/h pali ok 5,5 litra -w mieście raczej nie mierze bo to głupota
~tjemiolo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jak na silnik 1,4 dobrze. Nawet przy obciażeniu i b. szybkiej jeździe trudno przekroczyć 8,5 litra na polskich drogach. Test wykonany w Niemczech, na autostradzie, gdy średnia z przejazdu przez ten kraj wyszła ponad 120 km/h wyszedł 7,2l/100km. Według mnie dobrze. W mieście pali pomiędzy 7 a 8 litrów (w-wa).
~Adrian
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jeździłem Polówką 7 lat i jeśli chodzi o spalanie to jestem bardzo bardzo bardzo zadowolony. W mieście i na krótkich trasach spokojnie bez oszczędzania palił 6l a przy oszczędnej jeździe nawet 5. Tylko na autostradach przy 120-140 km/h spalał dość sporo koło 7/8l.
~karol
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Nie wiem czemu ale moj egzemplarz jest jakis magiczny spalanaie wacha sie jedynie o 0,5L /100km. Jakbym nie jzdzil to i tak 6L czy zima czy lato czy trasa czy miaso. Slaby jest jak muł ale nic nie robilem w silniku od 8lat uzytkowania i nie tykam. Jak jezdzi to niech jezdzi.
~Wilku
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Samochód mam już od półtorej roku. Spalanie jest moim zdaniem OK. Co do części zamiennych są w rozsądnych cenach. Ten samochód polecę każdemu, kto ma od niedawna dokument w postaci prawa jazdy i chce jako pierwszy samochód kupić coś małego, co mało pali i mało awaryjnego ;)
~karik712
Hatchback 1.6 i 75KM 55kW
Zużycie paliwa na trasie jest bardzo zadowalające. Samochód potrafi zejść poniżej 6l. W mieście masakry nie ma. Spodziewałem sie gorszych wyników z uwagi na nie zbyt zaawansowany technicznie silniczek. Ceny napraw nie są duże, wiele rzeczy można zrobić bez problemu samemu.
~siepacz
Hatchback 1.0 50KM 37kW
zużycie paliwa w mieście jest nawet zadowalające ( ok. 5,5l/100km, gorzej już na trasie, gdy trzeba jechać z przyzwoitą prędkością ( 110-120km/h), wtedy spali więcej. W moim samochodzie z częstotliwością napraw jest super, gdyby każdy samochód z tym przebiegiem tak mało potrzebował
~ptasznik
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
warszawa/poza warszawa w proporcjach 1/4, dosc dynamicznie 6.5-7 litrow. zachecony, moze nieslusznie zaslyszanymi opowiesciami, w aso nigdy nie bylem. przy uzywanym, bez gwarancji samochodzie solidny warsztat to jednak podstawa, jak zreszta w przypadku innych marek

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~godny uwagi "polo"
Hatchback 1.4 i 16V 100KM 74kW
zuycie paliwa jak na taki silnik to nawet w miare na trasie spali przy jezdzie 140 (mowie 140 bo przez autosstrade caly czas jechalem) ok 7 litrow w miescie ok 8 przy bawieniu sie z gazem to nawet 10. ceny czesci sa tanie jak na takie auto narazie zadnych powaznych napraw nie mial