Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

maro, 12 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : zwawy jak nate moc
Auto godne polecenia,nie ma ta sie co popsuc
Silnik jest maly,ale bardzo zwawy.Maksymalny moment obrotowy 106 Nm osiaga przy 3000obr/min.Daje to wrazenia jazdy autem o duzo wiekszej mocy niz jest rzeczywistosci.Ta 54 km polowka niejednokrotnie odstawila nie jedno auto o wiekszej pojemnosci.Kultura pracy jak na jednostke 3 cylindrowa jest w normie.Praktycznie zawsze zlyszymy charakterystyczny gwizd silnika-nie jest to uciazliwe.
Jest to moja 2 polowka.W obu skrzynia chodzi rewelacyjnie,biegi zminiaja sie bardzo plynnie,bez jakichkolwiek szarpan czy problemow z wrzuceniem biegu
Auto mimo iz wesja Comfort nie posiada ABS czy trakcji.Polacam zalozenie wiekszych opon 185,poprawia to zdecydowanie hamowanie na mokrej nawierzchni,z tymi oponami auto jest o wiele bardziej stabilne na zakretach.
Jak na tak male auto widoczonsc bardzo graniczona-zwlaszcza cofanie.W Mitsubishi mialem duze lusterka,w polowce sa jak dal mnie za male,ciezko mi okreslic dystans.Mysle,ze to kwestia wprawy
Jak w vw,wszytko pod reka.wszedzie pelno schowkow i polek
Jak dla mnie przecietnie,w zime mozna zmarznac.Auto sie dosc dlugo nagrzewa-japonce radza sobie o wiele lepiej.Problem z autami grupy vag-ta przekleta dmuchawa moglaby byc troche cichsza,na 4 biegu jest huragan
5 osob o normalnych rozmiarach spokojnie sie miesci.
jest w normie,kwestia zastosowania opon.
W zimie srednie zuzyzie paliwa kolo 7l/100km.Wydaje mi sie ,ze troche za duzo jak na silnik 1.2,na trasie potrafi zejsc do 5l/100 km
Troche za drogie,ale za jakosc sie placi
Jak dbasz tak masz.Jak kupilem te auto od balaganiarza.Auto bylo zaniedbane-decydowala cena.Ni dzien dobry wymienilem:sonde lambda,czujnik temperatury,przednia lamapa miala jakies zwarcie-trzeba bylo czyscic wewnatrz z pylu.Co chwile zapalala mi sie kontrolka check engine,po przeczyszceniu wtryskiwaczy problem ustapil.
jak narazie nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]