Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Radek, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
bardzo dobry samochód, dobre wykończenie silnik, ładny wygląd, linia nie starzeje się po kilku miesiącach, niemiecka precyzja. Jeśli jest możliwość kupna warto przemyśleć!
jak na silnik o pojemności 1.4 mysle ze jest do tej wagi i bryly auta wystarczajacy, dosć elastyczny i mimo że to tylko 60 koni z powodzeniem sobie radzi w miescie brak mu rywala bo do 3 biegu pedzi do przodu a na trasie jechałem nim prawie 200 km/h obroty nie weszły na czerwone było 5.500 i spokojnie sobie radził. praca jest dość ciekawa jak volkswagen czuje sie w nim coś w rodzaju twardego dzwieku pracy silnika nie jest meczacy dla uszu kultura pracy bardzo ciekawa wg. mojej oceny mimo ze inne silniki maja duzo wiecej koni ten jest wystarczajacy niczego mu nie brakuje a dla młodej osoby dostarczy wiele pozytywnych cech.
nie pracuje ani za cieżko nie jkest tez mieka czy delikatna przyzwoicie sie manipuluje.
jak na auto tej klasy ma bardzo dobry układ jezdny w zakretach sprawuje sie przyzwoicie niee wygina auta i jest dość bezpieczne można na niego liczyc.
Bardzo dobra widoczność w wersji 3 drzwiowej bo takiej jestem właścicielem wszystko jest przemyslane nic nie zasłania ani nie przeszkadza. bardzo dobre rozwiązanie.
jestem strasznie zadowolony po pierwsze wszystko jest w zasiegu rąk, jest funkcjonalne, czytelne a przy tył ładne i ciekawe. Plastiki nie czeszcza są z dość dobrego materiału.
bardzo szybkier nagrzewanie i dobra wentylacja
dla os. zakjmujących przednie miejsca powierzchnia jest bardzo duża mam 185 cm wzrostu spokojnie sie mieszcze nie przytłacza mnie wielkość, dla os. zajmujących tył po odsunięciu foteli przestrzeń wzrasta nie jest to bwielkość passata ale spokojnie można siedzieć, siedzenia sa bardzo wygodne nawet na dł. odległości.
z dobrego materiału uszczelki powodują że w polo nie jest za głośno, nie przeszkadza .
wydaje mi się że nie pali ani za dużo ani za mało przy ciężkiej nodze wiadomo spalanie jest większe poruszając sie po mieście czy 130 km/h w kieszeni zostaje pare groszy
Na pewno są auta które mimo tej samej wielkości jakościowo są dużo lepiej wykończone np. A klasa ale ich cena jest dużo wieksza. czy warto? dla jednych tak. Ja z mojego Polo jestem bardzo zadowolony za tą sumę nie kupie nic lepszego w swojej klasie, jest bezpieczny i wystarczający można go pokochać i delektować się nim dobry olej i filtry to wszystkie "rzeczy" które trzeba było wymienić! mnie cieszy i zadowala.
nigdy nie miałem z nim problemu w zimie zawsze palił, a w lecie jeszcze mniej spalał benzyny.
Samochód ma silnik o pojemności 1.4 benzyna, jestem pierwszym posiadaczem auta, jak do tej pory tj. do dnia 27.01.2005 mam przejechane 45.000 kilometrów. Kilka dni temu byłem na kolejnym przeglądzie w autoryzowanej stacji obsł. VW, najważniejsze jest dla mnie sprawdzenie silnika przez komputer, który przaktycznie w 99% jest w stanie wykryć wszystkie błędy pojazdu dot. silnika. do tej pory standardowo wymieniane są filtry oraz olej w moim przypadku Mobil 1 5W-50. Przy tym przeglądzie koniecznie chciałem sprawdzić spalanie auta. okazało się iż przepustnica była zanieczyszczona przez co spalanie wzrosło i to znacznie. po przeczyszczeniu koszt 88 zł. nic innego nie było w samochodzie naprawiane. Z tego co słyszałem wadą pojazdu jest mały wyciek w okolicy skrzyni w moim nie miało to miejsca jest to nie groźne, znajduje się tam tzw spinacz który jest wadą produkcyjną jego wymiana to ok 25 zł. z materiałem ale jesli sie psuje to nowy wystarczy na ok. miesiąc.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

5,4