Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

ravenice1990, 9 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Daje 5 gwiazdek bo przesiadka z CC700 do Polo , to jak niebo a ziemia. W zasadzie to moje pierwsze autko które wygląda przynajmniej dla mnie tak "nowocześnie".
Wiadomo że nie jest to nowe autko i nie do końca wiem jak był pieszczony u poprzedniego właściciela. Po zakupie zorientowałem się że miałem drobny wyciek (ropa lub olej silnikowy) i uszczelniłem pompę podciśnienia. Wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów i od tamtej pory żadnych problemów nie zlokalizowałem
Od zawsze podobała mi się krótka wajcha zmiany biegów :P. Poza tym nie stwierdziłem jakiś niepokojących zachowań. Olej w skrzymi sprawdzałem wszystko w normie.
Sama jazda jest zróżnicowana np. od opon zimówki mam węższe więc lekko ucieka z zakrętów ale raczej przy dużych prędkościach. Letnie szersze to już inna bajka śmiga aż miło
Ja np mam nadal problemy z cofanie nie jestem w stanie wyczuć ile brakuje do tylnego zderzaka zdaje się (przez tylna szybę) że już prawie zderzak dotyka przeszkody a okazuje się że brakuje ok 1.5m.
Szybko się nagrzewa w zimie ok 3km. i już ciepłe powietrze leci na szybkę i nogi. W lecie natomiats klimatyzacja spisuje się bardzo dobrze
Dla mnie jako kierowcy (190cm wzrostu) jest całkiem wygodnie z tyłu nikt mi nie narzekał a sam nie miałem okazji jechać na tylnej kanapie :)
Wiele osób pisze 3 cylindry to zła kultura pracy i za głośno. Mnie osobiście nie jest za głośno i kultura pracy jest w porządku.
Olej, filtry, paliwo, ubezpieczenie, przegląd na tym kończy się lista wydatków.
W mojej ocenie ok.
Dla chcącego nic trudnego zawsze coś poprawie, coś dopieszczę.
Obecnie nie stwierdzono.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]