Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Sedan

Pawcio, 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Volkswagen Polo IV Sedan 1.4 TDI 75KM 55kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce są po prostu brzytwa. I chyba jest też coś takiego jak się naciśnie szybko hamulec, to auto staje dęba dosłownie. Drugą rzeczą która mnie pozytywnie zaskoczyła jest silnik-jak turbo już dmucha (oczywiście testuje bardziej ekstremalną jazde jak auto jest zagrzane) przy 1800-1900obrotów to ftroszkę wciskja w fotel. Mement obrotowy jest znacznie odczuwalny. 180km/h przy 75km i ponad 1200kg wagi to też wynik myślę całkiem niezły
Jak dla mnie super autko
Niektórym przeszkadza specyficzna kultura pracy na jałowym biegu. Szczerze?-mnie w ogóle, szczególnie w środku samochodu. Na zewnątrz faktycznie troszkę hałasuje, ale w środku cichutko, żadnych drgań jak to niektórzy mówią
Skrzynia zajebista. Taka jaką lubię, biegi wchodzą z lekkim oporem i dlatego czuć że się wbiło bieg, lewarek króciutki, biegi fajnie chodzą
Przesiadłem się z golfa na sportowym zawieszeniu więc dla mnie polo jest za bardzo komfortowe
Ogólnie ok, nieraz przeszkadzają mi słupki A bo są dosyć pochylone, ale tylko nieraz. Natomiast z uwagi że mam rzadki okaz sedana i tam jest wysoko bagażnik i pochylona mocno szyba to nigdy nie cofam patrząc przez szybę(bo mało co widzę), tylko na lusterka
Jak to w VW wszystko pod ręką. Plastiki też nie trzeszczą nawet na dziurach (tylko ja mam przebieg 99% oryginalny, a ci co mówią że trzeszczy to chyba pół mln mają nastukane)
Gdyby nie ograniczona ilość miejsca z tyłu dałbym 5 w tej klasie samochodów z przodu jest naprawdę wygodnie. Bagażnik w sedanie jak na klasę B to ogromny. Nie pamiętam, ale bez mała pod 500l
Przy 140 czy nawet wyżej nie czuć w ogóle prędkości
Szczerze mówiac myślałem, ze 1.4TDI ciut mniej spali, ale może dlatego, że przeważnie nie jeżdzę 90
Fakt drogi, ale ja wolę starszego, ale VW, a nie młodszego, ale Fiata czy tam Renault czy inne dziadostwo niedopracowane
Wszystko ok:)
Okej