Lista ocen Volkswagen Polo V (84) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adrian_vw
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Za przegląd longlife w tym miesiącu dałem równe 720zł. Po tym jak się orientowałem w cenach w innych ASO Mogło to być nawet 1000 zł. A tu proszę. Co do paliwa się nie wypowiem bo nie jeżdżę ekonomicznie:) Chociaż: Na trasie przy spokojnej jeździe można zejść spokojnie do średniej 5l, a wmieście najmniej ile miałem to 6,2l. Obecnie wyświetlacz pokazuje mi 7,9. Ale bywa, że przekracza 9, 10.... No co? Panie władzo... Ja... Ja po prostu lubię...
~CastorTroy
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik 1.2 TSI jest stworzony do jazdy w trasy. Przy prędkości 90km/h na 6 biegu spalanie jest rzędu 4,7l/100km. W mieście autko pije już więcej. W lato w korku z włączoną klimą potrafiło spalić na odcinku 6km 8,5l/100km. Normalnie spala około 6,8l/100km przy bardzo oszczędnej jeździe. Oczywiście jak ktoś będzie jeździł bardziej energicznie spali więcej ale ja lubię prędkości \"patrolowe\" ;) w mieście więc ja jestem zadowolony.
~andrej158
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Tutaj liczyłem na więcej. Może silnik jak się dotrze nie będzie tak pazerny... Średnia ponad 6,5 litra przy bardzo ekonomicznej jeździe - trochę wydaje się sporo. Niestety nie mam komputera, stąd dane poniżej trochę z kapelusza... Tutaj z przeciętnie zmieniłem na dobrze - całkowity wynik spalania z jazdy: w zimie i w lecie w korkach i na autostradzie... 6,15 litra na 100 km... Chyba niezły wynik
~Piotr
Hatchback 3d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
Nie miałem do tej pory rządnych problemów, a auto ma na karku już ponad 235k km! a to nie mało... jedyne co było przy nim robione to wymiana oleju, paska rozrządu, rozrządu i rolki napinacza. A jeżeli chodzi o spalanie... jest rewelacyjnie - auto na pali 3.8l na dłuższych trasach, w mieście od 4.7l do 5.8l, a poza miastem 4.3~5.1l (zależy od stylu naszej jazdy)
~szymek_srymek
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem vw polo 1.6 tdi 105 km 2010r. I jestem miło zaskoczony ekonomią Polo, jeżdżę sporo po trasie w pojedynkę. W zatłoczonej trasie kiedy wszyscy jadą max 90 i nie ma możliwości wyprzedzenia - średnie spada do 3.6 na 100 km. Przy normalnej jeździe 100-140, wyprzedzanie niedzielnych.. spalanie nie przekracza 4,5L
~Paweł
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Wycieczka z Poznania do Edynburga + zwiedzanie Szkocji dwóch dorosłych z dwójką dzieci według komputera po powrocie to - 4697km przez 56:21 godzin, średnia prędkość 83km/h i zużyciu 5,4 l/100km, Jak na benzynę to bardzo dobry wynik. Dodam jeszcze że silnik 1,2 90Km świetnie sobie dawał radę nawet po Szkockich górach.
~barti_tdi
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Auto bardzo ekonomiczne, przy odpowiednim stylu jazdy w warunkach miejskich nie przekracza 5,5 litra (pomiar z tankowania, nie z komputera), co do ceny przeglądów to mam to jeszcze przed sobą ale odpowiednia jazda pozwala na przedłużenie okresu przeglądów w zakresie 15 tys do 30 tys km lub co 2 lata.
~barti_tdi
~WielkaStopa
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Jak ktoś będzie chciał jeździć ekonomicznie to w mieście gdzieś 6l spalanie powinno być. Na długich trasach z maksymalnymi prędkościami to auto spala około 14l. Przy prędkościach 160 wychodzi około 8-9l. Przy naprawdę powolnej jeździe i 4.1l się uda zrobić, tylko pytanie po co?
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo V
5,3
6,8
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Nie jest to mistrz ekonomii, ale pali w rozsądnych granicach. Oczywiście najwięcej w mieście. Co ciekawe jak się zwiększy prędkość na autostradzie ze 110 km/h do 130km/h różnica w spalaniu nie jest tak duża jak przy innych autach. Na razie poza paliwem żadnych dodatkowych kosztów.