Lista ocen Volkswagen Polo V (78) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Artur Nowak
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Bardzo precyzyjna, żadnego haczenia, żadnych luzów. Ma krótkie skoki lewarka, więc prowadzi się bardzo dobrze, wręcz sportowo (jest trochę mniej sztywna niż w hondzie civic, ale przez to bardziej komfortowa). Przełożenia są długie żeby obniżyć spalanie, z jednej strony silnik ma gorsze czasy elastyczności na poszczególnych biegach, ale z drugiej strony prowadzi się jak benzynowy - nie trzeba często zmieniać biegów. Poza tym czasy elastyczności...
~alandy
Hatchback 5d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
bardzo dobrze wchodza biegi, jeden z mocniejszych punktów samochodu, ale przyzwyczajenia wymaga wyjątkowo długie zestopniowanie mimo że lubię raczej spokojną jazdę - \"taksówkarską\", to w tym aucie naprawdę minimalne prędkości dla poszczególnych biegów to dla 3 - 35 dla 4 - 65! (przy 60 i mocnym wcisnięciu auto niesłychanie się męczy i nie ma efektu) dla 5 - 90 (j.w.) a jeździłem już autami gdzie spokojnie 10-20 niżej mozna było jechać...
~Lameboy
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Zmiana przełożeń praktycznie nieodczuwalna. Skrzynia reaguje szybko i sprawnie, do redukcji potrzeba energicznie wcisnąć gaz i wszystko jasne. Wygoda płynąca z jazdy z DSG rekompensuje dodatkowe pieniądze włożone w jej zakup. 7 biegów pomaga też skutecznie obniżyć spalanie, już przy 60km/h wrzucona 7mka daje spalanie chwilowe na poziomie 3,7-4,2l a przy tempomacie daje to niesamowite możliwości zbijania spalania.
~Nqo
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Oczekiwałem gładkiej i precyzyjnej pracy. Przez pierwsze 2000 km skrzynia pracowała dość opornie, teraz już lepiej. Ogólnie bardzo pracuje kulturalnie i przyjemnie. Uważam jednak, że biegi mogłyby być nieco dłuższe - w mieście często wolę ominąć któryś z biegów, bo auto przyjemniej się rozpędza, a jednocześnie nie trzeba tak często dokonywać zmiany biegu.
~barti_tdi
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Skrzynia pracuje prawidłowo, po rozruchu przy -20 nie ma problemu ze zmianą biegów, nie zdarzyło mi się żeby jakiś nie wskoczył, przełożenia długie i mimo niedużej wielkości autko nadaje się w trasy, prędkość maksymalna 210km/h, dwumasowe koło zamachowe i sprzęgło tego samochodu utrudniają ruszanie pod górkę z pełnym załadunkiem.
~barti_tdi
~Grex
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Fajna, ale w starym Polo biegi wchodziły "lżej" od samego początku (na dotarciu). W przypadku zakupionego auta trzeba było przy pierwszych kilkuset kilometrach bardzo pilnować precyzyjnego i mocnego włączenia jedynki, by nie wyskakiwała. Po przejechaniu ok 100o km jest już w miarę ok.
~TCZ
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Nie wiem czy to tylko mój ale czasem denetwuje mnie I bieg...nie wchodzi do końca albo haczy trochę:(...mam mieszane uczucia...może musi się torszkę rozpracować? Jeśli macie podobne problemy proszę piszcie...mam nadzieje że to nie tylko w moim egzemplarzu? Czy macie problem z 1 biegiem???
~devil
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
DSG-7 biegowe w miarę płynnie przełącza biegi. Elastyczna - 7 bieg załącza się już przy prędkości ok.60km/h - co oczywiście ma swoje odzwierciedlenie w obniżeniu spalania. Mógłbym się przyczepić do jednej rzeczy a mianowicie-skrzynia reaguje na start z zera z 1-2 sek. opóźnieniem.
~Dinn
Hatchback 5d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
Calkiem niezle, najmocniejszy punkt tego pojazdu. Fajnie, precyzyjne poprowadzone biegi, dobrze zestopniowane. Niestety tylko 5 biegow, dodatkowy bieg napewno by pomogl osiagnac lepsze wyniki spalania, zwlaszcza na autostradzie. Najwyzsza ocena pomimo, ze tylko 5 biegow.