Lista ocen Volkswagen Polo V (74) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lameboy
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Auto świetnie trzyma się zakrętów. Samo zawieszenie dobrze tłumi nierówności i wybiera je odpowiednio precyzyjnie w zakrętach także gdy w ostrym łuku trafimy na dziurę nie ma obaw że auto \"przeskoczy\". Precyzyjny układ kierowniczy i naprawdę doskonałe właściwości jezdne sprawiają, że to auto jest stworzone do zakrętów.
~Artur Nowak
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Bardzo dobrze amortyzuje wszystkie nierówności, a jednocześnie dobrze trzyma się drogi. Jest mniej sportowy niż honda civic, trochę bardziej odczuwa się przechyły na zakrętach. Z drugiej strony w hondzie miało się wrażenie, że każda dziura w drodze \"łamie\" coś w samochodzie. A dziur ci u nas dostatek... Tu jest bardzo komfortowo.
~kuffi
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Auto bardzo pewnie się prowadzi, choć zawieszenie mogłoby być ciut miększe. W końcu to auto miejskie. Komfort ok, choć na dziurach zdarza się, że się trochę gubi. Bardzo stabilne przy dużych prędkościach, skuteczne hamulce łatwe w dozowaniu. Świetna sprawa to seryjny auto-hold
~wojtusozga
Hatchback 3d 1.4 85KM 63kW
Stabilnie trzyma się drogi. Czuły układ kierowniczy natychmiast "przenosi informację" do kół, lecz trochę jest irytujące to, że przy najmniejszym kontrolowanym poślizgu układ ESP reaguje od razu i zero radości przy zarzucaniu tyłem auta na zakrętach.
~Dinn
Hatchback 5d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
Dosc przecietny. GTI to nie jest :-) Kiepsko trzyma sie nawierzchni. Podejrzewam, ze to wina waskich opon. Silnie przechyla sie na zakretach. Konkurencja z malymi dieslami (Fiesta, P207, Yaris) prowadzi sie lepiej. Niezly komfort resorowania. Dobrze wyciszone zawieszenie.
~MAN_about_TOWN
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Świetny, 160 w zakręcie i nawet cie nie bujnie, układ jezdny to największy atut tego samochodu w połączeniu ze stabilizacją toru jazdy, dobrym ogumieniem i świetnym układem kierowniczym (Servotronic, Active Run) samochód zdaje się przyklejony do nawierzchni.
~Roentgen
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Super - zawieszenie jest bardzo dobrze zestrojone (ani za twarde ani za miękkie), mocno trzyma się na zakrętach (dodam, że swój udział mają w tym felgi 16 z oponami 215/45). Nie zauważyłem jakiegoś zarzucania tyłem, ani nic z tych rzeczy.
~nemcio
Hatchback 5d 1.2 60KM 44kW
Auto prowadzi się stabilnie i przewidywalnie- na dobrych letnich oponach nie czuje się zupełnie tego, że jedzie się małym autem segmentu "B". Zawieszenie komfortowe, ale jak dla mnie troszkę za miękkie :)
~Dariusz
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Autko bardzo dobrze trzyma się drogi, zawieszenie sprężyste ale jednocześnie twardawe (dzisiaj nie ma już kanapowców). Układ kierowniczy bomba! Szybka reakcja na ruch kierownicą jednocześnie dobre wyczucie zachowania samochodu.
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Prowadzenie bardzo pewne, na zakrętach również. Uwaga zawieszenie jest dość twarde, nie polecam felg o niskim profilu. Ja mam felgi 15tki i miękko nie jest, wiec ostrzegam jak założysz 16tki lub 17tki będziesz zapewne skakać.