Lista ocen Volkswagen Polo V (68) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lameboy
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Prawidłowa praca, powietrze ogrzewa się i schładza odpowiednio szybko. Automatyczne włączanie klimatyzacji przy przełączeniu nawiewu na szybę pomaga szybciej ją odparować. Na szczęście da się wyłączyć a/c(np w fordzie focusie I nie było takiej możliwości) jeśli używamy ustawienia \"na szybę\" żeby nie wiało nam po szyi z nawiewów głównych.
~Artur Nowak
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Klimatyzacja działa bez zarzutu. Trzeba jednak chwilę poczekać na ogrzanie wnetrza (zwłaszcza jak jest poniżej -10 C), bo to bardzo wydajny diesel, wytwarza mało ciepła. Szyby odparowują bez problemu nawet zanim klimatyzacja rozgrzeje się do końca. No i klima ogrzewa się w ruchu, na postoju to ten silnik się nie rozgrzeje.
~Dariusz
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Klimatyzajca chłodzi szybko i wydajnie. Głośny nawiew biegu 3 i 4. Nagrzewanie następuje też bardzo szbko. Teraz przy mrozach rzędu -18C po 5 min od zapalenia silnika szyba jest czyściutka. Troszkę mnie irytowało na jesieni jak szybko parowały mi szyby, ale użycie klimatyzacji rozwiązuje problem.
~woolfik
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Trudno mieć zastrzeżenia. Latem (podczas jazd próbnych) sprawnie chłodziło, zimą błyskawicznie się nagrzewa. Nie polecam wzięcia wersji bez klimy - w deszczowej i bardzo wilgotnej porze po jej wyłączeniu praktycznie nie da się odparować szyb.
~alandy
Hatchback 5d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
bardzo sprawna wentylacja i półautomatyczna klima, szybkie odparowywanie, brak tylko opcji nawiewu szyba + nogi bez środka albo nogi + środek, tu nawet matiz miał lepsze opcje(ale za to 3 klasy niższa kultura pracy wentylacji i skuteczność)
~konrad
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 90KM 66kW
Klimatyzacja jak i ogrzewanie po prostu świetne. Climatic (klimatyzacja półautomatyczna) jest rewelacyjny, +35 stopni to nie problem :) ogrzewanie nawet przy najniższych temperaturach nie może być dane na maksa ... :)
~Tomasz Włodarczyk
Hatchback 5d 1.2 60KM 44kW
Zarówno ogrzewanie jak i klimatyzacja działają bardzo szybko i sprawnie. Niestety gdy jest wilgotno szyby szybko parują. Klimatyzacja musi być cały czas włączona. Dodam, że filtry kabinowe wymieniam co pół roku.
~Roentgen
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Nie jest idealna, ale nie ma tragedii. Jest przeciętnie. Chłodzenie trochę trwa, jak już się wychłodzi to dobrze trzyma temperaturę. W chłodne dni po 5 min wyraźnie czuć nagrzewanie. W mrozach jeszcze nie miałem okazji jechać.
~adrian_vw
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
Świetny układ. Szybko chłodzi i grzeje. Klimatyzacja do tej pory bez zarzutu. Muszę tylko pamiętać, żeby w zimie nie zostawiać wody i śniegu na wycieraczkach. Przyznaję się. Raz zamarzły mi przez to szybki od wewnątrz.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo V
5,3
6,8
~Snayper
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Nie ma tragedii choć uważam ,że po starcie ciepło z silnika nie powinno robić sauny jeśli jej nie zamawialiśmy . Trzeba wtedy otworzyć okna bo ustawienie najniższej temp nawiewu niezbyt pomaga.