Lista ocen Volkswagen Polo V (71) - Widoczność

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MAN_about_TOWN
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Lusterka boczne, bardzo ładnie wyglądają ale są za małe. Automatyczne wycieraczki - to też temat warty uwagi. W moim poprzednim aucie Toyota Corolla jak na szybie rozbił się większy owad to wycieraczki automatycznie się uruchamiały tu zaczyna kropić i nic więc czekasz cierpliwie na reakcje pakietu za który zapłaciłeś 2K (jak mnie pamięć nie mylio) i wreszcie kiedy już prawie nic nie widzisz przez przednią szybę to czujnik wreszcie uruchamia...
~andrej158
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
No, tu jest gorzej. Do przodu jest w porządku, na boki już nie bardzo - trzeba się czasem nieźle pogimnastykować, żeby zobaczyć co się dzieje na drodze. Do tyłu to już katastrofa - niewiele widać w lusterkach - dobrze, że mam czujniki cofania; są po prostu niezbędne! Po tych siedmiu latach wiem na pewno, że jest problem, żeby dostrzec pieszego nadchodzącego z boku. I jeszcze jedno - może to przez wzrost - odbija mi się w przedniej szybie...
~nemcio
Hatchback 5d 1.2 60KM 44kW
Przez wysoko umieszczone siedzisko i wyprofilowanie przedniej szyby ciężko jest jedynie na światłach, bowiem gdy podjedzie się za blisko sygnalizatora trzeba się mocno nagimnastykować by je dojrzeć. I jeszcze można doczepić się do lusterek, które są małe przez co bardzo duże jest martwe pole. Należy jednak pamiętać, że większość tych przypadłości tyczy się większości nowoczesnych aut ze względów bezpieczeństwa oraz ergonomii. Poza tymi dwoma...
~Artur Nowak
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Siedzi się wysoko, przez to przednia szyba wydaje się \"krótka\" - jeśli się podjedzie za blisko wiszących świateł na skrzyżowaniu to ich nie widać. Z drugiej strony można bardzo obniżyć fotel, ale wtedy jest mniej wygodnie, kwestia gustu. Lusterka są bardzo małe, na codzień to jednak zupełnie nie przeszkadza, bardziej odczuwam to jako kontrast po hondzie civic.
~adrian_vw
Hatchback 5d 1.4 85KM 63kW
I tu element, który naprawdę mnie zaskoczył. Myślałem, że szerokie słupki bardziej zawężą kąt widzenia, a tu niespodzianka. Widzę doskonale wszystko co się dzieje w okół autka. Denerwowało mnie jedynie umiejscowienie lusterka wstecznego. Nie wiem w sumie jak to określić, ale \"zawadzało\" mi czasami. Kwestia przyzwyczajenia.
~Piotr
Hatchback 3d 1.2 TDI-CR DPF 75KM 55kW
Przy moim wzroście (190cm) często pojawia się problem z widocznością sygnalizacji świetlnej - często muszę się pochwalić stojąc przed światłami żeby zobaczyć czy jest zielone :)) Na minus oceniam trochę zbyt małą przednią szybę, reszta jest okej.
~Roentgen
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Przód jest OK, Tył też. Minusy: małe lusterka i trochę za szeroki słupek boczny (nieco mniejsza widoczność gdy stoi się na skrzyżowaniu nieco pod skosem). Karoseria jest tak wykończona, że trudno wyczuć gdzie kończy się maska - trzeba się przyzwyczaić.
~Lameboy
Hatchback 5d 1.2 TSI 105KM 77kW
Trochę mała tylna szyba ale opuszczenie zagłówków sprawia że widoczność jest ok. Lusterka z początku wydają się małe ale w praktyce w zupełności wystarczają. Widok z auta sprawia wrażenie, że jest się bliżej przeszkody niż w rzeczywistości.
~barti_tdi
Hatchback 5d 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Słaba widoczność, lusterka boczne wielkości poniżej przeciętnej, próg między przednią szybą a drzwiami zasłania znacząco widoczność co wpływa niekorzystnie na bezpieczeństwo poruszania się szczególnie w mieście
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo V
5,3