Lista ocen Volkswagen Scirocco III Coupe (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kopatshu
Coupe 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Skrzynia manualna jest dobra w trasy. Występowały jej chyba dwa warianty. Dłuższa i krótsza. Dłuższa ma opis LHD i bardzo przyjemnie się z nią jeździ w długie trasy. 140km/h przy 2150 rpm. Skok lewarka nieco długi ale samo działanie nie stanowi żadnych problemów.
~m____u
Coupe 2.0 TSI 265KM 195kW
Ogólnie nie mam zastrzeżeń poza tym, że skok lewarka mógłby być bliższy tym typu \"short-shifter\". Sprzęgło średnio-twarde, do wyczucia. Miałem też \"drobną\" awarię SB, zrobiono na gwarancji i dostarczono całkowicie nową skrzynię. Duży plus.
~gogo
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
No, to jest poezja. Automaty MB naprawdę odpadają. Jeżeli ktoś mówi, że manual to radość z jazdy, to się grubo myli. W końcu można trzymać koło i zasuwać. A jak ktoś chce manual to zawsze ma tryb tiptronic (użyłem kilka razy i pzrestałem).
~Wolfgang7825
Coupe 2.0 TSI 265KM 195kW
Jedyne automaty jakie miałem w dłoniach to właśnie DSG z Scirocco i PDK z 911. Zmienia biegi sprawnie i szybko ale przy PDK dalej czuć opóźnienia. Mimo wszystko jest bardzo dobrze.
~Robert
Coupe 1.4 TSI 122KM 90kW
Doskonałe przełożenia. Gdy chcemy jechać ekonomiczne przełożenia pozwalają wrzucić 6 bieg przy ~60km/h. Gdy chcemy czegoś więcej to na 2 biegu możemy przycisnąć do ponad 80 km/h.
~Mariusz
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
Naciągana ocena 5.0, DSG samo w sobie jest świetnym rozwiązaniem, jednak w korku potrafi szarpać, zwłaszcza po nagrzaniu się.
~Artur
Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW
Nie sposób wrzucić 2-gi bieg z 4-ki, albo piątki. Walka z lewarkiem. To samo mówił mi kolega użytkujący Golfa VI
~Paweł
Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW
Prawie doskonała, gdyby jeszcze działał tak szybko w dół jak w górę ale są łopatki i nie trzeba przechodzić w manual aby ich używać.
~Szofer
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
dsg - perfekcyjnie i pomyśleć że jeszcze kilka lat wstecz nie chciałem słyszeć o automacie no ale to nie były dsg !!!
Dziennik kosztów dla Volkswagen Scirocco III Coupe
6,6
7,6
~Kyre
Coupe 2.0 TSI 210KM 154kW
Świetnie działające dsg o wiele lepsze niż w poprzednim moim samochodzie (vw eos 2007rocznik)
Volkswagen Scirocco III Coupe