Ocena kierowcy - Volkswagen Sharan I

Jakub, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 90KM 66kW 1995-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i dynamika mimo na pozór słabego silnika.
Silnik : Awaria jak wyżej + szwankujace przepływomierze w tych silnikach u mnie chyba się zaczyna ale koszt wymiany wyraźnie spadł i teraz to około 200 PLN
Zawieszenie : Mało wytrzymałe łączniki stabilizatora natomiast koszt części niski (około 50 PLN) a wymienić można samemu bo to nic skomplikowanego
Silnik o mocy 90 km nie jest z pewnością optymalną jednostką napędową do tego auta, ale jak już się rozpędzi to na trasie na pewno nie jest zawalidrogą - całkiem przyzwoita elastyczność. Co do kultury pracy to jest ona typowa dla silników TDI VW - ten model nie jest na pompowtryskiwaczach tylko na pompie wtryskowej (oznaczenie AHU) co zdecydowanie obniża koszty serwisowania w przypadku awarii (a na naszym "paliwie" ani pompa, ani pompowtryskiwacze nie wytrzymują dużych przebiegów - u mnie wystarczyło raz zalać złym paliwem i rozwaliło mi pompę wtryskową, teraz tankuję tylko Vervę albo BP Ultimate)
Wydaje mi się, że dobrze zestopniowana choć chyba tradycyjnie za krótka 1-ka.
Jak na samochód o takich gabarytach zaskakująco dobrze. Zarówno w trasie jak i po mieście świetnie się sprawuje. Jedynie niska trwałość łączników stabilizatora, ale to raczej wina naszych dróg.
Widoczność naprawdę dobra, trzeba się po prostu przyzwyczaić do gabarytów auta i można na parkingu manewrować na centymetry. Jedyne co przeszkadza to przedni słupek zasłaniający czasami widoczność przy skręcie w lewo (zwłaszcza podczas jazdy po łuku)
Wszystko w zasięgu ręki.
Powoli nagrzewa się w zimę, szyby często parują, ale klima ratuje sytuację zarówna w zimę jak i w lato.
Prz trójce małych dzieci każdy ma naprawdę dużo miejsca dla siebie a i nad morze można się wybrać z całym ekwipunkiem w bagażniku.
Przy normalnej jeździe odgłos silnika nie przeszkadza w normalnej konwersacji.
Uważam, że jak na takie gabaryty i masę to zużycie paliwa znakomite.
TAKI samochód za takie pieniądze to po prostu rewelacja.
Z drobiazgów nic się jeszcze nie popsuło.
Z powaznych usterek to: awaria pompy wtryskowej (ale raczej z winy paliwa - według mechanika z warsztatu), urwana półoś napędowa (to ewidentnie z mojej winy) - dlatego ocena ogólna dobra. Samochód nigdy mnie niespodziewanie nie zaskoczył a powyższe awarie były jakby od niego niezależne.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,9