Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting

Tasadar, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Inne : Generalnie super komfort i dużo miejsca z przodu i z tyłu- SUV a wygodny jak niezła limuzyna
Auto godne polecenia. Jedyna wada jak na razie to duże spalanie. Downsizing to jakaś kompletna brednia. No i może trochę mały bagażnik.
Fajna praca silnika - chociaż przydałoby się odrobine mocy więcej. Myślę że jak bym kupował jeszcze raz to poważnie zastanowiłbym się nad mocniejszym silnikiem.
Biegi wchodzą nieźle ale są strasznie krótkie - jedynki i dwójki po za samym ruszeniem praktycznie się nie używa. Przy jeździe powyżej 65 km/h praktycznie spokojnie już można mieć szóstkę.
Tutaj rewelacja.
Jak to SUV - super. Dodatkowo opcja z kamerą cofania (pierwszy raz mam kontakt z takim cudem i baaaaardzo polecam)
Volkswagen więc bardzo dobrze.
Bez uwag. Jest ok.
Pozytywne zaskoczenie - w środku to jest kawał auta.
Przy większych szybkościach (powyżej 150 km/h) w środku jest trochę głośno. Przy opcji maks 185-190 km/h jest już na prawdę duży hałas (silnik + powietrze)
Tutaj najgorsza ocena. W mieście przy dość ostrej jeździe ale bez przesady wychodzi 11-12 l/100. Na trasie normalnie 10 l/100. Przy bardzo delikatnej jeździe na trasie (tj. szybkość między 80 - 100 km/h) spalanie wychodzi 8.8 l/100. Przy bardzo ostrej jeździe na dobrej autostradzie (A1 - amberone) przy ciągłej szybkości 185-190 km/h wyszło 14,2 l/100. W serwisie na razie niewiele robiłem ale za wymianę światła cofania (co wymaga zdjęcia zderzaka) + wymianie kół z zimowych na letnie wyszło ok. 400 zł także tanio nie jest ale tragedii też nie ma.
Auto jest nowe więc trudno pisać o usterkach. Mogę powiedzieć tyle - po 12.000 km i 7 miesiącach używania jedyne co się zdarzyło to spalone światło cofania. Tutaj pewna \"ciekawostka\" wymiana żarówki wymaga zdjęcia zderzaka - pomysł dość zabawny.
Na razie brak - oby tak pozostało. Chociaż przy tak podkręconym silniku (160 KM przy pojemności 1.4) spodziewam się koło 100.000 km różnych \"atrakcji\" - polecam zatem gwarancję na 5 lat do 150.000 km. Pewnie koło 140.000 postaram się zmienić samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW [l/100km]

10,6
10,5
12,4
8,8
Dziennik kosztów dla Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
8,4
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting