Lista ocen Volkswagen Tiguan I SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2007-2011 (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
DSG 7b, jest ok, w ogóle fajnie, że automat, dla mnie to największy luksus w samochodzie, po klimatyzacji. Nie jest to skrzynia marzeń, wolę tradycyjne hydrokinetyczne. DSG ładnie chodzi w płynnej jeździe, ale wystarczy jakaś nieprzewidziana sytuacja, potrzeba gwałtownego przyspieszenia i już się gubi, długi czas reakcji i zapięcie biegu na "sztywno" z silną reakcją w układzie napędowym. Poza tym stara się jechać na wysokich biegach...
~shepardo@poczta.onet.pl
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Do skrzyni biegow mam najwieksze zastrzezenia. Mam 6scio stopniowa manualna skrzynie i najbardziej nieprecyzyjnym jest pierszy bieg. Ogolnie biegi wchodza jakos tak luzno, nie weim. Co do elastycznosci to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony mona jechac na 4 60 i po wcisnieciu pedalu gazu czuc ze sie wkreca a po przekroczeniu 1800 obrotow wiadomo co sie dzieje
~Włodek
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
6 biegowa skrzynia biegów nie jest ani specjalnie ekonomiczna ani komfortowa. Pierwszy bieg jest krótki jak w autobusie. Szóstka słaba, ale rzeczywiście bardziej ekonomiczna od piątki. Auto nie nadaje się do "ścigania" na niskich biegach. Od 3 do 5 jest naprawdę przyzwoicie i elastycznie.
~Mark
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Skrzynia inteligentnie zmienia biegi ( dostosowuje się do jazdy kierowcy). Możliwość wyboru trybu ekonomicznego i trybu sportowego. W trybie ekonomicznym auto rusza z 2 biegu. 6 biegów + system auto-hold porostu rewelacja.
~Michal
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
tiptronic nie sprawdza się za dobrze z tym silnikiem i mam wrażenie że go spowalnia. Najlepszy bylaby tu skrzynia DSG ale tej chyba nie ma w ofercie z dieslem 140km
~protas_wrzosiński
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Fatalna jedynka. Bardzo krótka. To chyba jakiś chory pomysł na auto terenpwe bez własności terenowych (reduktor, blokady dyferencjało etc).
~Przemo.
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
DSG płynnie zmienia biegi,w moim egzemplarzu nie ma najmniejszych szarpnięć a zamiana biegu jest niezauważalna.
~piotrwir@wp.pl
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
zbyt krotka jedynka czesto gasnie pozostale przelozenia dobrze dobrane 3bieg i 5bieg super a 6bieg ekonomiczny
~Śmielu
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Krótka jedynka i Dwójka męcząca nieco w mieście ale sprawdza się przy ciągnięciu ciężkiej przyczepy i podczas jazdy w terenie.
~klitom@wp.pl
SUV 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Krótki I-szy bieg silnik potrafi zgasnąć w trakcie ruszania albo przy toczeniu się na dwójce.
Volkswagen Tiguan I SUV