Lista ocen Volkswagen Tiguan II SUV 1.4 TSI 150KM 110kW 2016-2018 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Anton
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Działa idealnie, biegi zmieniają się tak, że trudno to zauważyć (jest jakby jeden bieg), zmienia się tylko położenie wskazówki na obrotomierzu. W ustawieniu "normal" (czyli nie "sport") silnik zbiera się z ok. 1000-1200 obrotów na każdym biegu i przeważnie przy ok. 2000-2200 obrotów jest zmiana biegu na wyższy, jeżeli nie ciśnie się pedału gazu do samej podłogi. Trochę niskie te obroty, ale widocznie ten typ tak ma :) Dotychczas jeździłem...
~antoneos
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jak dla mnie bomba. Zmiana biegów niemal niezauważalna. Przy ruszaniu też nie szarpie, dlatego dziwię się, że kilka osób pisało tu w opiniach o jakichś szarpnięciach przy ruszaniu. Wcześniej miałem m.in. trzy samochody z różnymi automatami hydraulicznymi. DSG jest szybsza. Natomiast zaletą hydraulicznych jest brak sprzęgieł ciernych, czyli takowe nie zużywają się z czasem. Nie oceniam jak duże przebiegi robi bezusterkowo DSG, ale jak na razie...
~Kabe
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Przy manualnej skrzyni biegi praktyczne same wskakują. Wzorowo. Na trasie wrzucony 6 bieg właściwie nie wymaga już zmiany. Komputer podpowiada by włączyć go już przy 60-65 km/h
~Mirek
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
na razie topornie wchodzi 3 bieg, mam nadzieję że to chwilowe i w miarę czasu wszystko się ułoży. Najlepszym rozwiązaniem jest DSG ale trochę obawiałem się awaryjności.
~em
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Po japońskich automatach (które nie były złe) poezja! :) super szybka i niezauważalna skrzynia. znów 0 z 2.0 byłoby 7 przełożeń... Jestem mega zadowolony.
~Andrzej
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
DSG wg mnie jest rewelacyjna. Biegi zmienia szybko i płynnie. Nie szarpie jak miałem w poprzednim samochodzie.
~Andrzej
~marek kowalski
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Moje pierwsze auto z DSG ( dotychczas wszystkie auta miały ręczną skrzynię). Gorąco polecam to rozwiązanie.Skrzynia pracuje doskonale
~Jollym
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Jest nieźle, ale mogłoby być lepiej, 1-2 wchodzi trochę topornie, reszta poprawnie, chętnie widziałbym tu DSG
Dziennik kosztów dla Volkswagen Tiguan II SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
7,7
~Dece
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
DSG -6 - super, szybko zmienia biegi, reakcja na łopatki natychmiastowa, w trybie Eco nieraz się zagubi.
Volkswagen Tiguan II SUV