Lista ocen Volkswagen Touareg I (60) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zack
SUV 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
W moim egzemplarzu nic wielkiego się nie dzieje ale jak można dowiedzieć sie na forum Touarega stałym punktem programu jest konieczność wymiany podpory wału co generuje koszta rzędu wielu tys PLN. Kilka innych poważniejszych rzeczy też daje popalić. Ogólnie samochód nie dla oszczędnych, zarówno spalanie jak i możliwość wystąpienia awarii których usuniecie może kosztować słono. Bardzo słono.
~Scor
SUV 2.5 R5 TDI 174KM 128kW
Zdechły 2 pompowtryski - wymiana na nowe. Pompa wody ciekła - zaniedbanie poprzedniego właściciela - w samochodach z paskiem rozrządu pompę wymienia się razem z rozrządem - tu są koła zębate, także nie była wymieniona i ja to musiałem zrobić. Wymieniono również wałek rozrządu - wytarte krzywki. Poza tym wszystko bez zarzutu. Zawieszenie jak w czołgu.
~tomek
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
narazie odpukac nic się nie dzieje.. leci mi tylko olej z silnika..hehe.. bede musiał to zrobic, cieknie chyba z jednej uszczelki.. serwis za wyciągnięcie silnika che już 4000 zł.. oszaleli.. bałwany w ASO strasne są.. lepiej jechac do normalnego dobrego mechanika.. cała reszta jest ok, nic oprócz tego kapania oleju nie przeszkadza..
~maykel
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Tu jest większy problem bo to już kosztuje i tak za wymianę kompresora klimatyzacji z demontażem silnika bo inaczej się nie da plus kółka od rozrządu ( zatarty kompresor ukręcił wałek znajdujący sie na jednym z tych kółek) a reszta też była już cieńka trzeba liczyć w dziesiątkach i to z przynajmniej 2 na przodzie - ja tak miałem ;/
~andik35
SUV 4.2 i V8 32V 310KM 228kW
Nie było takowych,choć dwukrotnie wyłączana klimatyzacja przez jakiś system w samochodzie w okresie letnim przy temp. 35 stopni Celciusza nie wprawił mnie w zachwyt. Za każdym razem komputer wykazał jakiś pierdołkowaty niezidentyfikowany błąd po skasowaniu którego wszystko wracało do normy.
~Gizmo
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
Nie daję najniższej noty, bo auto nigdy nie zawiodło mnie na drodze, zawsze dojechałem nim do celu, ALE -rozsypujący się wał przy 150 000 km (ponoć nie jest to takie rzadkie w tym modelu) -pękające tarcze i amortyzatory! -szarpiąca skrzynia biegów TO TYLKO KILKA PRZYKŁADÓW
~Tur
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Totalnie zero. Nie ma co się też bać o rozrząd. Im nowsza sztuka, tym więcej zrobi oryginalny zestaw. Mój jest już wypustem na 2008 rok modelowo i ma ostatnią edycję 1gen tego silnika. 300+ tys km to minimum. Nie wierzcie w mity o rozrządzie przy
~Hrabiadawidek
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Brak naprawdę polecam tylko polska salon albo jezdzone w pl i pewne przebiegi z de i uni kręcą dalej na potęgę niestety mój ma 340 tyś chodzi naprawdę jak nowe autko wiem że był wymieniony kompresor tylko za 1600 zł po 12 latach pracy .
~Marcin
SUV 4.2 i V8 32V 310KM 228kW
Nie odnotowałem jakichś poważnych usterek. Wszystko robione to co powinno być czyli wahacze, hamulce itp. Nie są jakieś one kosmicznie drogie. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, ze przednie klocki pasują (są takie same) jak w Porsche Cayene :)
~żurek
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
przejechałem 165000km i wymieniałem już dwie turbiny. Pierwszą wymieniał pierwszy właścićiel już po 30000km ja wymieniałem miesic temu po ok 150000km. Wymieniałem też wał napędowy.Mam problemy z tylnym mostem coś z mechanizmem różnicowym.