Lista ocen Volkswagen Touareg I (66) - Widoczność

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maszynista hazardowy.
SUV 3.0 TDI 240KM 177kW
To jeden z nielicznych minusów Turasa. Wielkie lusterka boczne (tak w ogóle ich wielkość,to duża zaleta) tuż obok grubego słupka "A" tworzą razem taki parawan, że kiedyś schowała mi się za niego rodzina: Facet+Babka+ wózek z dzieckiem. Dzieje się tak w szczególności podczas skrętu 90* w lewo czy prawo, gdzie tuż za rogiem jest przejście dla pieszych. Można łatwo kogoś wziąć na rogi wtedy...
~Konrad Wawa
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
świetna widoczność, pozycja za kierownicą i wygoda, wszystko pod ręką wiadomo, że to auto już ma dawno premiere na rynku ale bez zarzutu - jednymy minus to słabej jakości plastiki jak za 300 tys zł z salonu to plastiki na poziomie chińskich zabawek - mam na myśli schowek na desce i panel sterownia klimatyzacją - szybko się wycierają tak samo setrowanie zawieszeniem i napędami.
~andik35
SUV 4.2 i V8 32V 310KM 228kW
Mój egzemplarz nie jest fabrycznie wyposażony w PDC czy kamerę cofania. Biorąc pod uwagę spore gabaryty Touarega osoby z małym doświadczeniem w kierowaniu a raczej manewrowaniu samochodami mogą mieć kłopoty. Osobiście mogę jeździć nawet autobusem więc nie robi mi to jakiejkolwiek różnicy. A tak poza wszystkim w samochodzie za takie pieniądze PDC powinno być w standardzie.
~Tur
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Słupki może i olbrzymie, za to pionowe i dobrze wyprofilowane. Lusterka z T5 robią tutaj robotę, choć do busa są trochę za słabe(brak martwego pola). Czujniki z wizualizacją nad deską i tylną szybą sporo pomagają w wyczuciu wozu. Linia szyb też nie jest powyżej uszu, więc jest bardzo dobrze.
~maykel
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Pneumatyczne zawieszenie , solidnie wykończone wnętrze i do tego duże sprawiające wrażenie bezpieczeństwa nadwozie. Oj tak w tym aucie można poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Widoczność dobra jedynie z racji gabarytów przydałyby się czujniki parkowania których nie miałem ;/
~Mimick
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Mimo tego, że auto jest duże, to nie ma większych problemów z orientowaniem się w przestrzeni. Duże lusterka boczne pozwalają ogarnąć wzrokiem całe otoczenie auta. Jedynie spoglądanie przez tylną szybę jest nieco kłopotliwe, zwłaszcza gdy mamy wmontowane wszystkie zagłówki z tyłu.
~Kaban
SUV 3.0 TDI 225KM 165kW
Dobrze, chociaz zona troche narzeka - kwestia wprawy w korzystaniu z czujnikow, uwaga - ekran zasiegowy tylnych czujnikow znajduje sie na suficie w bagazniku wiec trzeba uwazac i patrzec na niego w lusterko! Wolalbym wyswietlanie czujnikow w radiu tak jak ma np. Skoda Octavia
~Robert
SUV 3.2 i V6 24V 220KM 162kW
Ogólnie dobrze. Trochę za szeroki kanał środkowy co powoduje niekorzystny układ prawej nogi. Na długich trasach powyżej 500 km może być odczuwalne. Zbyt duże pokrętła zmiany temperatury, które czasem można zahaczyć kolanem.
~ajw3.wp.pl
SUV 3.2 i V6 24V 241KM 177kW
Wszystko byłoby ok,bo widocznośc dobra, ale choc duże lusterka, nie zawsze widać tor jazdy jadąc do tyłku z wykorzystaniem tylko lusterek zewnętrznych tylnych. Trzeba je okresowo przestawiać.

Volkswagen Touareg I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sp-yay@go2.pl
SUV 4.2 i V8 32V 310KM 228kW
czujniki parkowania się przydają , natomiast pochwalic mozna promień skrętu , iscie "mercedesowkie" rozwiązanie, wspomaganie działa płynnie i w miare proporcjonalnie, natomiast gabaryty auta nakazują uwagę:)