Ocena kierowcy - Volvo 440

wojtecki83@poczta.onet.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volvo 440 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak już wcześniej pisałem raptem 90 kucyków a wydaje się jakby było więcej (dobry stosunek mocy do masy)
Samochód ma może swoje mankamenty jednak przyjemność z jazdy i fakt że jest to Volvo rekompensuje wszystko. Ja przez ten model zakochałem sie w tej marce i teraz następny samochód jaki kupie będzie marki Volvo. Volvo i nic więcej
Silnik bardzo miło zaskakuje 90 km pod maską spokojnie wystarcza do podrużowania w trasie. Bez problemu moge wyprzedzać. (na prostej ścigałem sie z kolegą który ma passata b5 1,9 TDI 115km - jechaliśmy ząb w ząb potem z zaskoczeniem zapytał sie co ja mam pod maską:) ) Jeśli chodzi o kulturę pracy nie jest zła jak na diesla z tego okresu.
Jeśli chodzi o skrzynię biegów jedyny mankamet do pierwszy bieg jak jest zimno ciężko go wbić, czasem też przy niewłaściwym wbicu wstecznego ponownie nie można wbić jedynki trzeba jeszcze raz wsteczny dokładnie wbić i dopiero jedynka. Trzeba się przyzwyczaić i wyczuć.
Układ jezdny uważam za bardzo dobry, samochodem pewnie pokonuje każdy zakręt, dbrze trzyma się drogi. Wiem że jak wszedłem w zakręt to z niego wyjdę.
Widoczność ogólnie dobra jedynie co troszkę przysłania widok to przednie słupki. Widok do tyłu daje możliwość wyczucia przy parkowaniu.
Jesli chodzi o ergonomie to wszystkie przyciski są w zasięgu ręki i nie można narzekać. Co troszkę przeszkadza to umiejscowienie przycisków do regulacji lusterek. Znajduja się one tuz nad przyciskami do otwierania szyb przez co zdaża się czasami przestawienie lusterka przy otwieraniu czy zamykaniu szyby.
Ogrzewanie wnętrza uważam za bardzo dobre. Od kiedy mam samochód czyli od ponad 4 lat jeszcze ani razu na dłuższej trasie nie miałem ogrzewania ustawionego na maksa nawet gdy były mrozy -15 stopni to pokrętlo ustawione na 3/4 wystarczało.
Przestrzeń w samochodzie na nogi i głowę dla kierowcy i pasażera z przodu jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o przestrzeń z tyłu jest dobrze. Miejsca na nogi jest wsam raz i porównując Bore mojego taty stwierdzam że u mnie można tańczyć :) Na głowę też jest wystarczająco miejsca bo przy moim wzrości 185 cm siedzę swobodnie z tyłu. Porównując w borze muszę się kurczyć :)
Podróżuje nim na wakacje średnio z prędkością 130-150, mogę słuchać radia rozmawiać z żoną bez krzyków i jeszcze słysze co przez CB mówią.
Jesli chodzi o spalanie to jestem bardzo zadowolony. W trasie tankując 60 litrów (bo tyle liczy cały zbiornik) robie nim spokojnie 1100 km, przy jeździe miejsckiej pełen zbiornik starcza mi na 800 do 900 km. Każdy jak chce może sobie przeliczyć spalanie. Co do części to używam dobrych ale zamienników które kosztują przystępnie. Oryginalne są drogie.
Jak za takie pieniądze i możliwość jazdy volvo to naprawde stosunek ceny do jakości jest na bardzo odbrym poziomie. Jesli chodzi o naprawy mi one żadko się zdażały to nie są one wygurowane, dużo rzeczy samemu też można zrobić.
Przyznam szczeże z drobiazgów nic sobie nie przypominam - żarówka mi się w światłach przepaliła już 3 razy z tyłu :)
Jak do tej pory odpukać niegdy w trasie mnie nie zawiódł. Zawsze dowiózł mnie tam gdzie chciałem. Co w nim naprawiałem: - wymiana termostatu - wymiana szczotek na alternatorze (ładowanie siadło w trasie 200 km przed domem, bez świateł ale dojechałem dobrze że diesel to prąd nie potrzebny do jazdy ;) ) Wszystkie te usterki zaliczam do części eksloatacyjnych takich jak zawieszenie które z czasem trzeba wymienić. Poważnych usterek niebyło a zrobiłem nim już 80 000 km

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,7