Lista ocen Volvo 740 Sedan (43) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Romano
Sedan 2.3 116KM 85kW
No i co tu można wiecej napisać. Nie mam klimy, ale moze sobie kiedyś założe, ogrzewanie daje radę, dość szybko się nagrzewa, są podgrzewane fotele. Auto ma specjalną klapkę koło nóg która skutecznie wiewa powietrze w lecie, fajny patent. Okna mi nie parują prawie wcale, a hyundai accencie i innych to zmora prawdziwa. Jak dla mnie nagrzewać mógły się krócej, ale wieku i zużycia pewnych elementów nie da się przeskoczyć.
~hispeed@interia.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Mam 17-o letni samochód warty 10tys. i mam: otwierany dach, elektryczne szyby i elektroniczną klimę! A do tego wszystko działa. Tyle że w zimie nawet jak się ustawi 18 stopni to samochód siłą rzeczy grzeje i w kurtce w trasie się nie pojeździ - trzeba się rozebrać, albo otworzyć okno.
~Piotr Kopczynski lpg@scantel.com.pl
Sedan 2.3 Turbo 156KM 115kW
Ogrzewanie o wydajności elektrociepłowni. W temperaturach zewnętrznych około 0-5 stopni spokojnie wystarczy suwak ogrzewania ustawiony na 1/5 skali. Oczywiście jesli mamy sprawny termostat, drożną nagrzewnicę oraz sprawne zamknięcie klapki wentylacyjnej przy lewej nodze kierowcy.
~Woj
Sedan 2.0 103KM 76kW
Szybko się nagrzewa. Nawiew również na nogi pasażerów z tyłu i nad kolanami kierowcy. Mam wersję bez klimatyzacji niestety, ale samochód ma bardzo fajny patent "chłodzący" - kratka w nogach kierowcy. Razem z uchylonym szyberdachem czyni cuda :).
~Piotr
Sedan 2.3 114KM 84kW
W samochodzie są fabrycznie montowane dukty powietrzne, nawiew odczuwany jest z przodu i z tyłu, odparowanie szyby to kwestia chwili nieuwagi. Nagrzewa się błyskawicznie, już po przejechaniu kilometra jest w samochodzie ciepło.
~krisv
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
brak słów! miałem uszkodzony zawór ogrzewania i latem bywało gorąco, po naprawie nie ten samochód. Dojeżdżalem do pracy 150 km dziennie i zimą miałem ok 30 stopni ciepła w samochodzie nawet przy 20 paro stopniowym mrozie
~Kinga (calkisia@wp.pl)
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Ogrzewanie działa po chwili nawet przy zimnym silniku i do tego ogrzewanie foteli super wynalazek dla zmarzniętych plecków i "dupci" Klima po małej renowacji manualna chłodzi do 18 stopni trzeba tylko uzupełniać freon co 2/3 lata
~jack99@go2.pl
Sedan 2.3 136KM 100kW
wystarczy chwila i przy najwiekszym mrozie jest cieplusio jak w uchu...a podgrzewane siedzonka super, lubie miec cieplo w pupcie jak na dworze mroz w uszy szczypie
~Mr. "Z"
Sedan 2.3 116KM 85kW
ogrzewanie w połączeniu z podgrzewanymi fotelami może ugotować i usmażyć. w lato bez klimy - jak to bez klimy.Poza tym cięzko odparować przednią szybę jak zajdzie mgłą
~Macek
Sedan 2.3 116KM 85kW
no i tu jest kłopot.... Latem jest ok, klimatyznacja potrafi zamrozić na kość ale zimą... mój sprzęt nie chce się dobrze rozgrzać innymi słowy w mroźne dni jest dość chłodno wewnątrz
Volvo 740 Sedan