Ocena kierowcy - Volvo 850 Kombi

HaryD miłośnik Volvo 850, 13 lat temu
Silnik 2.0 10V 126KM 93kW
Rok produkcji 1995
Volvo 850 Kombi 2.0 10V 126KM 93kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo 230 tysięcy na liczniku i pracy także na LPG chodzi jak zegarek, zużycie oleju rzędu około 1 litra na 2.5 - 3 tysiące km. może to taki egzemplarz ?
Zawieszenie : nasze drogi psują łączniki stabilizatorów
w porównaniu do tych aut które miałem wcześniej, 850 jest moim pierwszym volvo w karierze kierowcy i nie zamienię go za żadne inne, a tym bardziej za ten nowoczesny, elektroniczny złom. jeśli moje volvo kiedyś padnie poszukam takiego samego modelu
kupiona 850 z gazem, chodzi bez najmniejszych problemów, silniczek suchutki i chodzi jak zegarek, cudo !
żadnego problemu ze zmianą biegów, poezja ... wystarczy dbać o przeglądy, bez wariowania i przeciągania na biegach, bez tego też nieźle odchodzi do przodu
gdyby nie polskie drogi to myślę, że nie ma lepszego zawieszenia, miałem niemieckie, francuskie ( totalna porażka) amerykany ( miękkie ale dobre), a Volvo 850 jest na te drogi dobre, daje rade bez problemów
kanciaste ale widoczność dobra, duże powierzchnie szyb to jest to, lusterka są też wystarczające. kombi nie robi problemów z widocznością :)
wszystko w najlepszym porządku, nie ma za bardzo do czego się przypiąć, są znacznie gorsze od Volvo 850 a lepszych jest mało, dobry samochodzik
klimka chodzi mimo 16 lat wieku autka, reszta także bez jakichkolwiek problemów, zima w tym samochodzie to żadem problem
wielkie w środku, w tyle, po złożeniu siedzeń śpiworek i latem można w nim spać. w sumie to mała bagażówka, trochę nim już wiozłem
lubię słuchać silnika, ładnie pracuje więc to żaden problem, troszkę tylko głośniej ale nie jest to uciążliwe, w sumie beż większych zastrzeżeń do tego modelu
lubi sobie chlapnąć ale poprzedni właściciel zamontował LPG więc nie jest tak źle, znosi dobrze gaz jeśli dba się o silnik i całą resztę, czasem warto wydać troszkę na paliwo i pojechać na samej benzynie, przegonić na normalnym paliwie...
kupiłem moje za 5.5 tysiąca i poza wymianą opon, zakupem pompki do spryskiwacza nie poniosłem wielkich wydatków, chyba trafiłem na dobre auto, przede wszystkim zadbane i nie skatowane. za tanie pieniądze dobre, wygodne, kultowe już autko, za dbałość daje satysfakcję z jazdy, lakier i blacha w doskonałym stanie.
kupiłem moje 850 kombi prawie rok temu, wykręciłem prawie 40 tyś, w miesiącu robię około 3.5 tysiąca i do chwili obecnej mimo jego 16 lat nic się nie dzieje, kochane auto, poprzedni miałem Chevroleta 3.5 litra i padł mi silnik po 5 tysiącach od zakupu, pękła głowica
poza wymianą łącznika stabilizatora w garażu, wymianą tarcz i klocków w racji przebiegu, normalnymi wymianami oleju itp autko jest niezawodne, lato czy zima jest tak samo dobre

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 10V 126KM 93kW [l/100km]

9,5