Ocena kierowcy - Volvo 850 Sedan

et, 12 lat temu
Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1996
Volvo 850 Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne : ogólnie bardzo fajny samochód
Całokształt - po ponad 4 latach użytkowania (100 tys kilometrów przejechane), mimo wszystko oceniam go dobrze. Przebieg ponad 400 tysięcy mówi sam za siebie. Niestety w porównaniu do W124 którym jeździłem wcześniej przez 5 lat jest o wiele droższy w utrzymaniu - ceny części, koszty napraw powalają - np. sprzęgło bez dwumasy + kompletny rozrząd - 5 000 pln. Nie znosi partaczy !!! w klimę włożyłem chyba ze 3 tys, ponieważ za wymianę parownika krzyczą - 1000 pln, a robiłem to dwa razy bo chciałem zaoszczędzić. Upierdliwy silnik, dziwię się obiegowym opiniom o jego bezawaryjności, problemy z pompą wtryskową to częsta bolączka, problemy z uruchamianiem w zimie (przypadki z forum-volvo) - trudne do zdiagnozowania - koszty mechaników !!!. Ja akurat mam webasto z osobnym akumulatorem, więc jest ok. Za to dobre osiągi, czasami fajnie popatrzeć na miny niektórych, jak \"kredens\" przyspiesza :). Samochód ma 15 lat, a wciąż mi sie podoba, a to jest dla mnie bardzo ważne. Kolejny plus to wyposażenie - webasto, klimatronic, tempomat, grzane fotele, pełna elektryka - wszytko co potrzeba. Genialne zabezpieczenie antykorozyjne, samochód miał w DE naprawiane drzwi, tylny błotnik - zero korozji, sąsiad ma MB z tego samego rocznika, to u niego dramat. Zamierzam zmienić na coś nowszego, skłaniam się ku S80, ale mam obawy :) im nowszy samochód tym gorzej.
Głośny, zwłaszcza kiedy jest zimny, dobre osiągi, długo się nagrzewa, kiepski osprzęt - pompa wtryskowa.
Brak uwag
Brak uwag.
Z widocznością na boki kiepsko, zasłaniają słupki.
Wszytsko na swoim miejscu.
Brak uwag.
W środku ok, moze poza świstem powietrza przy większych prędkościach.
Zużycie paliwa - przez 4 lata nie przekroczyło mi 7,5 w mieście. Trasa około 6,5. Oczywiście z włączona klimatyzacją. Ceny części - bardzo drogie, w porównaniu do W124 którym jeździłem o wiele wyższe. Do tego znikoma ilość sensownych warsztatów - ceny napraw powalają.
Po 400 tyś. nie działa mi ABS (moduł do przelutowania, czasami coś się psuje ale bez dramatu.
Problemy z pompą wtryskową, a właściwie z nastawnikiem. Naprawa klimy, kosztowała mnie sporo, chciałem zaoszczędzić na robociźnie i szukałem tańszego mechanika - bład !!! ten samochód nie znosi partaczy !!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,3