Ocena kierowcy - Volvo C30 Hatchback 3d

pe.ka, 10 lat temu
Silnik 1.6 D DRIVe 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Volvo C30 Hatchback 3d 1.6 D DRIVe 109KM 80kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie jak dla mnie niczym BMW!
Silnik 1,6D - wbrew pozorom niezbyt wygodny \'na miasto\' z powodu krótkich przełożeń jedynki i dwójki. To jednak nie tyle wina Volvo C30, co każdego diesla :-) Na trasie bardzo przyjemnie - przyspieszenie w przedziale 100-150km/h bardzo przyzwoite, nawet lekko wgniata w fotel :-), i gwarantuje pełny komfort i bezpieczeństwo wyprzedzania. Bardzo elastyczny 5 bieg. Faktycznie czuć, że najwyższy moment obrotowy osiąga już przy ok. 1800 obr/min.
Skrzynia - bardzo precyzyjna, daje poczucie solidności, może trochę \'ciosana\' jeśli ktoś rozumie o co mi chodzi, ale generalnie 5+. Ogólnie, co pozytywnie mnie zaskoczyło, skrzynia i zawieszenie daje poczucie jakby się prowadziło... BMW 3. Aha, wajcha zmiany biegów - jakaś taka \'babska\' :-)
Zawieszenie super. Raczej twardo, mocno \'siedzi\' na drodze, czuć że gotowe pokonywać łuki dużo agresywniej niż się na to do tej pory odważyłem.
Widoczność - rewelacji nie ma, ale tragedią też bym tego nie nazywał. Trudno, jak ma być uroczo ładne tak jak jest, to nie może mieć widoczności Fiata Multipli :-/
Ergonomia - prosto, czytelnie, estetycznie, minimalistycznie, genialnie. Niech się uczą wszyscy od Bentleya po Dacię!
Wentylatores - klima (manualna) ok, ogrzewania jeszcze nie sprawdzałem.
Przestrzeń - z przodu ok, są wszystkie możliwe regulacje. Z tyłu wiadomo, jak to w 3-dzwiowym, stylizowanym raczej na sportowe aucie... Dla pary lub pary z dzieciakami do 10 lat jest git.
Wyciszenie - no cicho jest, co tu więcej można dodać?
Ekonomiczność - Eco-Driving 90-100km/h i chwilowe spalanie pokazuje w przedziale 3,7 - 4,5 litra/100km. Nic dodać, nic ująć. Jak przycisnąć do 150km/h to wiadomo - skoczy sporo wyżej. Średnie mieszane ok 5,5 litra/100km.)
Cena - jak na 4 letnie używane auto tej klasy ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D DRIVe 109KM 80kW [l/100km]

5,1