Lista ocen Volvo S60 I 2.4 D5 185KM 136kW 2005-2010 (21) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Bardzo przyjemny silnik ze sporym potencjałem. Już fabryczne 400Nm daje spore możliwości i jazda w trasie sprawia ogromną frajdę. Ja po roku używania przy przebiegu ok.60tyś dokonałem zmiany oprogramowania silnika co zwiększyło moc do 210KM oraz moment obrotowy do 470Nm. Zabieg wykonałem w profesjonalnej firmie specjalizującej się w marce Volvo. Po tej korekcie samochód śmiga jeszcze przyjemniej. Trzeba jedynie się kontrolować przy mokrej i...
~erder
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Wspanialy silnik Diesla 5 cylindrow zapewnia wspaniala kulture pracy z fajnym sportowym pomrukiem przy wciscieciu mocniej gazu, w srodku praktycznie nie do odroznienia ze jedziemy dieselem, na zewnatrz tez bardzo cicho i to nawet na zimnym silniku trzeba sie wsluchiwac zeby stwierdzic ze to diesel ,silnik jest rewelacyjny pod wzgledem osiagow,kultury pracy,ekonomicznosci,BRAWO!!!!!
~Robert
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Daję 4, bo brzmi super (5 cylindrów) i ciągnie jak pociąg z każdego biegu. Minus jedna gwiazdka za poziom skomplikowania i usterki, jakie mi się przytrafiały, głównie ze strony wtryskiwaczy - niestety, check engine często pojawiał się na desce. Może miałem pecha. Natomiast jesli chodzi o same wrażenia z jazdy, to jednostka jest bardzo dobra.
~Kamil.B
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
To chyba jedyna pozytywna strona tego modelu. Bardzo poprawna praca przy odpowiednim oleju i regularnej wymianie filtrów. Ciągnie od samego dołu 400Nm i bardzo przyjemnie brzmi prawie jak V6. Przy mocy 185 KM jest dość oszczędny ale jest to zdecydowanie samochód na autostrady bo po mieście zaczyna dużo palić.
~Adam
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Silnik to poezja; jest to jedyny diesel, który mnie urzekł kulturą pracy, pięknym dźwiękiem, (który można powiedzieć, jest skrzyżowaniem V8 z boxerem :)), osiągami oraz oszczędnym obchodzeniem się z paliwem; spala średnio 6-6,5l/100 km przy mieszanej jeździe, nie bierze ani grama oleju (0w30) i naprawdę daje frajdę z jazdy.
~Chief
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
To mój pierwszy diesel i jestem nim zachwycony. Elastyczność, przyspieszenie na wszystkich biegach włącznie z 6. powalają. Przy tym wszystkim spalanie na trasie nigdy nie przekroczyło 6,5 litra/100km. Dźwięk 5 cylindrowca prowokuje do gwałtownych przyspieszeń:) Taka namiastka bulgotliwego amerykańskiego V8.
~Max
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Silnik bardzo żywotny, bez wad konstrukcyjnych, jednosta VOLVO, mocy wystarcza z nawiązką czy do wyprzedzania czy też do jazdy autostradą z prędkościami rzędu 200 km/h. Zadowala się średnio 6.5 l ON na 100 KM. Uwaga! Należy zalewać dobrym olejem, najlepiej VOLVO
~volvos60r6
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Silnik D5 jest rewelacyjnie oszczedny,a przy okazji dynamiczny i elastyczny.Pieciocylindrowa jednostka pracuje rowno i cicho.Jest to zasluga zasilania COMON RAIL,W poprzednim moim aucie VW byly pompowtryskiwacze.Kultura pracy pozostawiala wiele do zyczenia.
~meenaz
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Silnik niesamowity ,niesamowicie elastyczny ,w trasie jadąc 90 na 6 biegu nie trzeba nawet redukować aby wyprzedzić . po porostu wgniata w siedzenie 250 km/h to żaden problem
~arek2580
Sedan 2.4 D5 185KM 136kW
Trochę głośny na wysokich obrotach, ale za to można go kręcić do 5tyś. wymieniłem tylko rozrząd i poduszkę górną silnika, poza tym tylko olej i ON.