Lista ocen Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1997-2000 (69) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
nagrzewnica, ale z tym ustrojstwem kupiłem. Miałem masakrę na początku z glikolem i parowaniem szyb, a po zakupie było dosłownie kilka dni na serwis ze wszystkim bo wyjeżdżałem w góry. Czyli rozrząd, wymiana nagrzewnicy i wszyskie płyny filtry, czujnik cofania i inne duperele. Naturalnie nie w ASO bo nie miałem w planach zapłacić za naprawy połowy wartości nabytego samochodu :D Od czasu nabycia wymieniłem trochę rzeczy sam i wytłumiłem tylną...
~Andrzej
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Zepsuła się roleta bagażnika, poczytałem na forum volvo i naprawiłem sam. Inne usterki to: - pękła prowadnica opuszczania i podnoszenia szyby kierowcy, -wyłamał się ogranicznik drzwi kierowcy -wyrobił się przełącznik komputera -odłamał się jakiś \"bolec\" przy pedale sprzęgła - mechanik przyspawał i po problemie.
~Filip
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Czasami siada tzw. Vacum pompa, czyli pompa, która wytwarza podciśnienie dla układu hamulcowego. To wydatek raz na 100000 - ok. 360 złotych. Właściwa eksploatacja - wymiana oleju wraz z filtrem max po 10k, filtru paliwa co 15k, powietrza co 20k. - pozwola cieszyć się życiem i wydawać pieniądze na inne zabawne rzeczy.
~K87
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Auto ma swój wiek i przebieg, do tego długo jest w kraju. Z drobiazgów, strzelił mi przewód wspomagania kierownicy i uciekał płyn, zalutowano dziurę za 100zł. Strzelił też wąż klimatyzacji, wymiana elementu gumowego kosztowała 15zł plus nabicie klimy. Poza tym nic się nie dzieje.
~Tommi
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Skrzypienie plastików na mrozie albo w upały może być denerwujące. Podobnie pękające plastiki albo złączki do tapicerek których nigdzie nie mogę dostać. Poza tym dużo rzeczy można zrobić samemu. Bardzo dobry dostęp do wymiany żarówek itd...
~Krzysztof 34
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Plastiki trochę trzeszczą i dosyć łatwo psuje się napęd CD w radiu. Na polskich drogach zawieszenie zaczyna stukać w stosunkowo krótkim czasie, choć z drugiej strony samochód jest dosyć ciężki.
~Olsen
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Jest kiepsko. Niektóre pomysły szwedzkich inżynierów naprawdę wołają o pomstę do nieba! Na przyład plastikowe elementy klamek się łamią i można utknąć w aucie. A zawieszenie do roboty co parę miesięcy.
~robwroc
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
skrzypi tapicerka w okolicach podszybia, tylka klapa wkur...a na maxa. wszystkoi zależy od dnia jednego cisza, drugiego świerszcze, na szczęście Volvo na dobre głośniki co pozwala zagłuszyć piski
~Michał
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Tutaj nie mogę narzekać. Zaraz po zakupie było zrobione całe zawieszenie, regeneracja pompy paliwa i klka drobiazgów. Teraz jedynie co wymieniam to olej i klocki.
Dziennik kosztów dla Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 103kW
~herr_Grom
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Nic, powtórzę - NIC mi się w tym aucie jeszcze nie zepsuło. Żaden plastik nie pękł, żaden guzik nie wyleciał, żadne pokrętło się nie urwało. Pod tym względem - super!