Lista ocen Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1997-2000 (69) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Gdyby nie motor to byłoby wzorowo do 110km/h. Powyżej zdecydowanie lepiej wytłumiona była buda 940 kombi, a przecież to był mega kanciak konstrukcyjnie z innej epoki, więc nie wiem o co chodzi. Przy 90-100km/h praktycznie nie słychać silnika (1900 RPM) i minimalny szum opon. Powyżej 110km/h nie jest już tak miło, brak VI biegu daje się we znaki. Opony lato: Nokian H 205/55 R16, kupiłem nowe i są bardzo ciche, zima Dunlop M3 Winter Sport...
~Michał
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
I tutaj dam dużego minusa. Czasem żeby nie słychać tego huczącego zawieszenia (i wcale nie ma tam żadnych luzów auto jest od A do Z wyremontowane) i plastików mu wturujących włączam głośniej muzykę. Żeby wytłumić szum z zewnątrz zainwestowałem w maty wygłuszające i wykleiłem nimi wszystkie drzwi i podłogę. Różnica jest mocno odczuwalana - polecam ten zabieg.
~Tommi
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Dzwięki silnika od najmniejszych prędkości docierają do kabiny w umiarkowanych ilościach. Natomiast w miarę wzrostu prędkości rośnie zaskoczenie - do 170km/h jest prawie niezmiennie cicho! Powyżej tej prędkości zaczyna być słychać delikatny świst lusterek i zależnie od opon i nawierzchni - większy lub mniejszy szum tarcia. Daję tutaj 4,5 ale nie ma takiej oceny więc bedzie 4.
~jan
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Moim zdaniem jak na samochód z tamtego okresu jest na prawdę dobrze. Oczywiście bardzo wyrażnie słychać silnik, zwałszcza kiedy samochód stoi w miejscu. Ale to jest stary diesel, więc trochę musi powarczeć. Za to na autostradzie przy 110-120 jest na prawdę dobrze. W trakcie postoju wibracje plastików bywają uciążliwe.
~herr_Grom
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Niestety tu mam uwagę - w moim aucie drzwi kierowcy były lekko uszkodzone i przez to generują lekki szum. Dodatkowo, jako że to diesel, jest lekki hałas w kabinie. Jednak po reakcji osób, które ze mną jeżdżą wnioskuję, że nie jest to wcale hałas jako taki, ale przyjemne i usypiające mruczenie ;D
~Alo
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Wyciszony jest rewelacyjnie. W ogole przy blizszym poznaniu zaskakuje swoja szlachetnoscia. Materialy wykonczeniowe sa b.dobre, plastiki miekkie stad ten komfort i wyciszenie. Jedynie popracowalem nad nieco piszczaca klapa.. i teraz jest morowo. Przy 140 na luzie da sie rozmawiac.
~Marcin
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Trzeszczą plastiki w środku i to jedyny minus. Poza tym hałas silnika i pęd powietrza sa wytłumione bardzo dobrze, przy jeździe z prędkościa 160km/h słychać tylko delikatny świst powietrza i toczących się opon.
~P_Tetter
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Diesel, i to z 1999 roku więc nie powiem że jest super cicho, ale jadąc 120km/h po autostradzie można spokojnie słuchać radia i rozmawiać nie podnosząc głosu. Więc chyba o to chodzi we współczesnych samochodach.
~Radek
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
cicho...nawet jak na diesla, choć po kilkunastu benzyniakach przez rok przyzwyczajałem się do chrobotu diesla :)))) jak jest roleta to potrafi skrzypieć i czasami deska jak się nagrzeje na słońcu..
~P_Tetter
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Diesel to diesel. Na zimnym klekocze a na ciepłym chodzi cicho i gładko. Przy tym wyciszenie jest tak dobre że na ciepłym silniku przy prędkości 120-140km/h można spokojnie słuchać radia i rozmawiać.