Ocena kierowcy - Volvo V70 II

Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Volvo V70 II 2.0 T 180KM 132kW 2000-2007 - Oceń swoje auto
nie ma lepszego kombi. Nie ma i już. Mogę zamienić tylko na kolejne v70
Przez pięć lat wymieniłem tylko świece i olej. 5 cylindrów ładnie brzmi i ładnie przyspiesza, moc więcej niż wystarczająca, nawet u nowszej niemieckiej konkurencji widać zdziwienie (widać je w lusterku)
oby nie wadliwy i drogi automat-przyznają to nawet w ASO Volvo. Manual jest dokładny, biegi zmienia się z przyjemnością.
To auto nie jest wyścigowe. To kombi dla rodziny. I patrząc przez ten pryzmat układ jezdny jest doskonały. Zwracam też uwagę na zarzuty o duży promień skrętu-przykładowo audi a6 z tych lat ma promień mniejszy o 18cm, opel vectra jeszcze mniejsza różnica.
trzeba znaleźć złoty środek na ustawienie bocznych lusterek- szerokie drzwi są w nim dominujące, ale naprawdę można to zrobić tak, żeby było dobrze. Inne aspekty wzorcowo, parkowanie tyłem na czuja, nawet bez czujników parkowania.
J.W.
Polecam podgrzewane fotele. Posłuchałem też rady znajomego i poszukiwałem wersji półskórzanej tapicerki. Efekt? Super wygląd, zimą ciepły materiał, latem się nie przyklejam. Auto powstało w dużej mierze o rynku Amerykańskim, więc klimatronik działa więcej niż wydajnie. A parowanie szyb- nie wiem co to jest.
Komfort był dla mnie jednym z głównych argumentów zakupu. Chętnie poznam opinie o jakimś wygodniejszym aucie.
Zaraz po zakupie wsłuchiwałem się na światłach czy nie zgasł :-) powyżej 140 już Go słychać, ale to jak wszędzie.
Leje benzyne.I leję naprawdę nie dużo! Wymieniam Olej. Wymieniam Filtry i klocki wymienie, ale są jeszcze dobre. Wymieniłem rozrząd przy 149tys. km -koszt około 1500zł i to jedyne co kosztowało. A i czasem żarówka, czy inna elektryka na jej poziomie.
według mnie nie ma wygodniejszych 180 koni za takie pieniądze.
Drobne usterki na pewno jakieś są. To, że nie ma ich u mnie to nie znaczy, że nie ma ich w ogóle. Może... wytarty dywanik pod pedałem gazu?
Poważne usterki... znajdę definicję w słowniku...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 180KM 132kW [l/100km]

8,4