Gorące tematy

Skoda Octavia - akumulator

 • W samochodach stosowane są akumulatory kwasowo-ołowiowe (nie licząc hybryd - to już inna bajka). Taka bateria składa się z elektrody ołowiowej, elektrody z tlenku ołowiu oraz roztworu kwasu siarkowego (VI). Typowy akumulator mieści się pod maską lub w bagażniku (np. w przypadku BMW), składa się z 6 ogniw, prawidłowe napięcie ładowania waha się w granicach 13,9-14,5V, a siła elektromotoryczna to dokładnie 12,6V.

 • W jasnych barwach

  Akumulatory bezobsługowe i żelowe mają przedłużoną żywotność. Te pierwsze mają szczelną, nierozbieralną obudowę, a te drugie – środek żelujący ograniczający parowanie wody i wycieki.

  W ciemnych barwach

  Zwykły akumulator wymaga nieustannego kontrolowania i uzupełniania poziomu wody. W przeciwnym wypadku jego żywotność będzie bardzo krótka. Z kolei akumulatory bezobsługowe są wrażliwsze na skoki napięcia.

 • Orientacyjne ceny:

  Akumulator ołowiowy:250-350zł

  Akumulator bezobsługowy:250-450zł

  Akumulator żelowy:300-500zł

 • Skoda Octavia - akumulator - opinie kierowców

  Skoda Octavia

  auto idealne jako służbowe!!! ja go katuję a ono dalej jeździ.centralny raz się zaciął,Na temat elektroniki to się nie wypowaiadam-mam "gołą wersję" bez ABS, elektryki i innych bajerów.Dla tego też w mojej bryce nie ma co się psuć. Co dwa , trzy lata akumulator pada-podobno w tych modelach to norma.

  dodał: krakus

  Skoda Octavia

  pompa wtryskowa padła po 90 tys. tuleje, akumulator co 2 lata, rozrusznik

  dodał: Janusz47

  Skoda Octavia

  Przez te 7 miesięcy użytkowania NIC Jedynie jakiś amortyzatorek w silniku mi juz słychac więc bede musiał wymienic. Szacowany koszt części ok 300 zł. Był bym zapomniał wymieniłem jeszcze świece żarowe koszt 30 zł sztuka oryginał. Bede musiał również wymienic akumulator bo jest od nowości.

  dodał: LAURIN & KLEMENT :)

  Skoda Octavia

  Po 5 mcach rozładował się akumulator. Fakt - zima i akurat dużo nie jeździłem i stał z 5 dni, nie mniej jednak to nowe auto i mnie to negatywnie zaskoczyło. Takie rzeczy działy się w Tico. Nie powinny dziać się w Octavii. Wyjąłem akumulator i naładowałem prostownikiem. Duży plus, że …

  dodał: quba

  Skoda Octavia

  Elektryczne podnoszenie tylnej szyby pasażera, urwany przełącznik do regulacji elektrycznych lusterek, gniazdo zapalniczki, akumulator przy -16 odmówił posłuszeństwa ale chyba był od nowości

  dodał: lipski

  Skoda Octavia

  Auto mam od nowości 285tys i nic. Nigdy nie jechało na lawecie. Raz nie odpalił ale...to był akumulator 4 lata - moze byc. Poza tym rutynowe przeglądy. Nadmieniam po teraz regenerowałem turbine ale mogła jeszcze byc. Auto niezawodne jesli sie je servisuje. Mało miejsca z tyłu ale za to kufer …

  dodał: Matos

  Skoda Octavia

  Nie jest dobrze, bo raz musiałem zostawic auto w obcym mieście. Urawł się kabelek od alternatore ( przy regulatorze napięcia ) - padł akumulator a jeszcze przy okazje regulator sie spalił !

  dodał: czoperski@poczta.onet.pl

  Skoda Octavia

  padł po 3 latach akumulator ( miał pawo) 2 x coś szwankuje włącznik świateł cofania.. wymieniłem łączniki stabilizatora. można powiedzieć że nic sie nie dzieje :)

  dodał: rafau klu@icpnet.pl

  Skoda Octavia

  generalnie bardzo dobrze; zimą trochę za szybko rozładowuje się akumulator ( fakt że do pracy mam 3 kilometry, a jeżdżę z włączonymi bez przerwy radiem i klimą).

  dodał: emcezet

  Skoda Octavia

  W zasadzie dobrze z małym wyjątkiem: akumulator po 4 latach odmówił posłuszeństwa (diesel, skrzynia aut. dsg; po 85 tys. km zepsuła się sprężarka klimatyzacji (w serwisie się nie bawią w naprawę a nowa to koszt 5 tys. Na szczęście są w Polsce "złote warsztaty"- niemniej koszt 2 tys.; o żarówkach …

  dodał: w.sroczynski@op.pl

  więcej

  Skoda Octavia - akumulator - dzienniki pokładowe

  wymiana akumulatora - Skoda Octavia

  mega upały, a auto przestało odpalać :( kupiony: Akumulator Centra Futura CA770 77Ah, 760A, 12V

  Skoda Octavia - akumulator - prośby o diagnozę