Gorące tematy

Volkswagen Passat - szarpie

 • Przyczyn szarpania może być mnóstwo. Bardzo często zawodzi elektronika - przepływomierz, przepustnica, czujniki, czy nawet świece i przewody zapłonowe. Najlepiej podpiąć auto pod komputer i wszystko powinno stać się jasne. Jednak źródło problemów może być znacznie bardziej błahe - sprzęgło nie jest wieczne, w pompie wody zacierają się łożyska, a zużyte poduszki skrzyni biegów czy silnika też potrafią dostarczyć sporo problemów. Szarpać może również sama przekładnia.

 • W jasnych barwach

  Przy spokojnym użytkowaniu auta mechanika zwykle zniesie wiele. Wtedy warto skupić się na poszukiwaniach usterki w elektryce samochodu.

  W ciemnych barwach

  Mechanika nie jest wieczna, dlatego w brutalnie użytkowanych autach może być już sporo do zrobienia. Jak nie skrzynia biegów, to sprzęgło może być przyczyną szarpania podczas jazdy – nie jest tanie, ale ciężko znosi niewłaściwy styl jazdy.

 • Orientacyjne ceny

  Poduszka silnika:50-100zł

  Poduszka skrzyni biegów:50-100zł

  Przepływomierz:200-600zł

  Przepustnica:300-800zł

  Sprzęgło:400-1000zł

 • Volkswagen Passat - szarpie - opinie kierowców

  Volkswagen Passat

  Cichy i elastyczny, szkoda że ma drgawki na wolnych obrotach i szarpie jak jest zimny. Poza tym rakieta (stosunkowo oszczędna jak na takie osiągi)

  dodał: Jako

  Volkswagen Passat

  140KM w tak ciężkim aucie niestety mocno się trudzi, musiałem zainstalować boxa 170KM, teraz dużo lepiej, pali mało, dynamika dobra, trapią go niestety awarie raczej elektroniki, trudnej do zdiagnozowania , kilka serwisów się poddało, silnik szarpie jak jest zimny w chłodne lub mrożne poranki, po kilku minutach mu przechodzi, tak …

  dodał: Jaro

  Volkswagen Passat

  porażka, szarpie od początku. Wizyta w serwisie kończy się wymianą mechatroniki. Przez dwa tygodnie jest później bajka. A po bajce jest d... Szarpie niemiłosiernie. Na trasie nie wciskam gwałtowniej gazu, gdyż reakcja skrzyni jest bardzo nieprzyjemna. Podobno ten typ tak ma, szarpanie zaczyna się zwykle po 55 / 75 tysiącach …

  dodał: carambaras

  Volkswagen Passat

  Jedyny minus - w mieście, ostra i krótka jedynka - jak ruszy to dobrze zaraz dwójke, gorzej jak znów hamujemy. Tyle koni i turbina powodują, że trudno się jeździ powoli - ale lejiej na niskich obrotach niż miejski przecinak jakim jest TICO, które szarpie przy niskich obrotach.

  dodał: rafał_pszów

  Volkswagen Passat

  trochę szarpie przy zmianie biegów, ale da sie przyzwyczajać

  dodał: marcin691

  Volkswagen Passat

  dodał: danielusa

  Volkswagen Passat

  poza miastem super, w mieście szarpie i nie daje sobie rady z jazdą w korku lub dużą ilością świateł. podobno rozwiązaniem ma być jeżdżenie ciągle w trybie sport - porada godna ekspertów VW. skrzynia jest naprawdę szybka i poza tą przypadłością w jeździe miejskiej to nie mam krytycznych uwag.

  dodał: Maciej

  Volkswagen Passat

  delikatnie szarpie przy ruszaniu, reszta godna polecenia

  dodał: ksgdansk

  Volkswagen Passat

  Skrzynia AT mimo przebiegu ponad 300tys.km dziala bez wiekszych problemow ,nie szarpie na zimnym i plynnie zmienia biegi . Ale zaraz po zakupie wymienilem olej a skrzyni i teraz wymieniam co 60 tys,km mimo ze producent podaje ze nie powinno sie wymieniac oleju. Moze dlatego do dziasiaj nie narzekam

  dodał: Dawid K

  Volkswagen Passat

  DSG szarpie przy ruszaniu potem bez zarzutów, ale to szarpanie tak wkurza że reszta to już i tak nie pomoże

  dodał: daro

  więcej

  Volkswagen Passat - szarpie - prośby o diagnozę