Lista ocen Alfa Romeo 147 (194) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 194 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jarek1986
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Chyba najlepsza klimatyzacja automatyczna z jaką miałem styczność.Znakomicie chłodzi i bardzo szybko nagrzewa wnętrze pojazdu .Bardzo wydajne są także nawiewy na tył. Co ciekawe bez klimatyzacji da się jechać autem nawet kiedy na dworze jest 28 stopni,wystarcza sam nawiew. Klimatyzacja w trybie automatycznym pracuje bardzo mądrze ,czeka na rozgrzanie auta ,właściwie dobiera kierunki nawiewu .Nie ma wcale problemu z parowaniem szyb.Ma bardzo...
~DaBo2007
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Działa znakomicie. Trudno mi sobie wyobrazić, aby system i cały układ miał wyglądać inaczej. Zdarza się, że od czasu do czas silniczek od dmuchawy trochę ćwierka na wolnych obrotach, ale w moim posiadaniu jest auto z 2003 roku... Można więc przymknąć oko na ten mankament. Ogrzewanie działa bardzo szybko i sprawnie. u mnie jest klimatyzacja manualna, nie mam wersji z klimatronik.
~Fakkir
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Świetna dwustrefowa automatyczna klimatyzacja i wydajne ogrzewanie - brawa dla konstruktorów. Jest tak jak być powinno- panel jest czytelny i po paru dniach klimę obsługuje się intuicyjnie. Świetnie pomyślano pewien przycisk. A mianowicie po jego naciśnięciu włącza się podgrzewanie lusterek i tylnej szyby, a na szybę przednią leci gorące powietrze - genialne w mroźne dni :)
~marines
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
bez problemow, wbrew powszechnym opiniom wg mnie dwu-strefowa klima dziala bardzo dobrze (ja mam czesto na min temp, a pasazer z boku ustawia sobie kilka stopni wiecej i nie narzeka :)), silnik rozgrzewa sie do 90 stopni max po paru km nawet w bardzo mrozna zime, wiec jak dam cieplo to jest cieplo, jak zimno to zimno, mimo wszystko przydalby sie szyberdach ;)
~KUBA
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Nie wiem czy mam problem z termostatem, ale klima ustawiona na minimum w lato chłodzi słabo, nie ma tego uczucia marznięcia jak np w Focusie. Można oczywiscie ją podkręcić, ale strasznie hałasuje. W zimę też rozgrzewanie trwa wieki, czasem juz zdążę dojechać z pracy do domu ;) Za to plus za ładnie wyglądające nawiewy ;)
~Wojtek
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Bardzo szybko nagrzewa się zimą i świetnie rozmraża przednią szybę. Osobny nawiem na tył i konkretne kanały pod fotelami. Z zaparowaniem radzi sobie bardzo dobrze. Latem klima w trybie pełni automatycznym niestety nie działa najlepiej, efektywność chłodzenia trzeba "ręcznie" podkręcać. Czujnik nasłonecznienia to chyba tylko bajer.
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Diesel z zasady nagrzewa się wolniej niż benzyna, więc zimą trzeba poczekać ok. 15 min. aż zrobi się ciepło. Klimatyzacja climatronic (dwustrefowa) działała bez zarzutu. Dodatkowy plus to otwory wentylacyjne w tunelu za przednimi fotelami, tak więc jest oddzielny nawiew dla pasażerów jadących z tyłu.
~Michał Romański
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
W tym miejscu muszę polecić zakup filtrów węglowych z prawdziwego zdarzenia (naprawdę warto!). Jakiekolwiek tanie podróbki skutkują zazwyczaj nieprzyjemnym zapachem dochodzącym z nawiewu. Klimatyzacja nie sprawia problemów (jeśli się o nią dba - \"dobija\", sprawdza szczelność itp.) i bardzo cicho pracuje.
~Domingo
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Sprawna klimatyzacja chłodzi znakomicie o ile zadba się o czystość parownika. Ogrzewanie jak to w dieslu - w zimie wymaga trochę czasu, ale jednak silnik daje radę nawet w najniższych temperaturach aby złapać przyzwoitą temperaturę dość szybko

Usterki Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł z Zabrza
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Climatronic 2 strefowy jest REWELACYJNY!!!Największy mróz w tym roku (-25 stopni)a w aucie po kilku minutach jest już badzo ciepło.Klimatyzacja bardzo wydajna!!W takich warunkach każda podróż jest przyjemnością!!!Nawet po bułki do sklepu na osiedlu:)