Lista ocen Alfa Romeo 147 (215) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 173 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lysy147@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
doskonały - ale tylko do 60.000 km...nie do wyprowadzenia z drogi,wręcz przyklejony,byłem bardzo mile zaskoczony własnośaciami trakcyjnymi tego samochodu..jednak za delikatny nanasze drogi..zdążyłem już wymienić 2 razy wachacze z przodu i raz drążki reakcyjne...teraz zwalniam
~M
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Swietnie zestrojone zawieszenie, auto jezdzilo jak po szynach...niestety z trwaloscia juz gorzej. Nawet wymiana calego zawieszenia na gornej polki TRW nie dawala spokoju i po kilku tys. km znow zaczynalo cos pukac, stukac. Ciągle robota.
~jaca
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Bardzo dobry. Twardo zestrojone zawieszenie, idealny balans. Na dobrej drodze w zakrętach jedzie jak po szynach. Przy nierównej drodze w samochodzie robi się głośno. Podobno jest to element awaryjny ale zrobiłem na fabrycznym zawieszeniu 95tys kilometrów.
~Ozdo147
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Prowadzi się doskonale. Wspomaganie super. Trzymanie super szczególnie w skórzanej kierownicy. O zawieszenie powiedziec za dużo nie mogę ponieważ mam obniżone, ale seryjne jest dobre i długo współpracuje jeśli ktoś nie hasa po lasach :)
~a147
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
jednym słowem: rewelacja. jeżeli chodzi o zachowanie na drodze, to 147 tak jak i 156 nie mają sobie równych. samochód wprost klei się do drogi, niestraszne mu ostre zakręty, gwałtowne zmiany kierunku, po prostu jedzie zawsze tam, gdzie tego chcemy
~van der SiX
Hatchback 2.0 i 16V T.Spark 150KM 110kW
Sunie po zakretach jak po szynach,nie jest to cadillac,wiec czuc dziury,ale mozna ostro jezdzic.Zawieszenie wymaga dbalosci(wymienilem cale przy 64 tys km) ale to wynik naszych "rowniutkich" i "zadbanych" drog...no i tego ze lubie szybka jazde
~kwiatek
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Zawieszenie takie trochę niezdecydowane niby twarde ale nie do końca takie bardziej sprężyste dość przyjemne na co dzień na zakrętach całkiem mocno się przechyla. Dość delikatne ale ceny części już nie straszą.
~Tomasz
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Samochód prowadził się świetnie... Dwa miesiące po generalnym remoncie zawieszenia. Aluminiowe wahacze, delikatne gumy na stabilizatorach. Części o cenach porównywalnych z innymi autami tej klasy lecz jednak w górnej półce
~Ozdo147
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
W mojej Alfie mam dość spore opony 215 r17 więc trzyma się asfaltu jak przyklejona. Do tego świetne wspomaganie :) Co do zawieszenia to się nie wypowiadam bo w swojej mam obniżone i nie wiem jak działa seryjne.
~konradob
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Mimo, że autko nie jest najniższe to prowadzi się jak gokart. Jest wyjątkowo precyzyjna i też sztywna do czego się trzeba przyzwyczaić. Niestety przednie wahacze swoje kosztują i nie są wyjątkowo wytrzymałe.